Од време на време потребно е да се отстранат насобраните масти од телото, но и да се заштити телото од вируси и бактерии.

Кога имаме силен имунолошки систем, тогаш не треба да се грижиме за можните болести.

Редовното консумирање на овој природен лек ќе го зајакне телото, ќе ги исчисти ЗАТНАТИТЕ вени и коронарните артерии.

Ти треба:

Advertisement
  • 4 литри вода
  • 8 чешниња лук
  • 8 лимони
  • корен од ѓумбир

Подготовка:

Излупете ги лукот, лимонот и коренот од ѓумбир, па исечете ги на тенки ленти и ставете ги во блендер. Смесата потоа се става во тенџере, се додава вода и се става да зоврие.

Кога ќе зоврие, тргнете го од оган и оставете да се излади за да можете да го процедите лекот.

Овој лек се зема три пати на ден, една чаша пред јадење.

Извор: стил

Advertisement