Животните не сакале да ги вознемируваат, па жестоко се борат

Необична појава на плажа во Соединетите Американски Држави ги распрсна капачите во јужна Калифорнија кои почнаа панично да бегаат откако две животни се упатија кон нив. Како што пренесува NBC News, љубопитни капачи им пришле на морските лавови кои се сончале на плажата во Сан Диего.

Имаше видео кое беше објавено на социјалните мрежи. На него се прикажани две џиновски животни на кои капачите не сакале да им приоѓаат, па се упатиле кон водата додека љубопитните посетители на плажа панично бегале пред нив.

Во еден момент една жена им пришла на помалку од еден метар за да ја фотографира. Тоа не им се допаднало на животните и ги бркале сите капачи кои бегајќи се превртеле.

Advertisement

-Тоа се диви животни, не ми е јасно зошто им пријде. Требаше да ги остави да се сончаат, вака на сите им го уништи денот затоа што луѓето се исплашија – рекол еден од посетителите на плажата.

Advertisement