ЕВЕ како да го отстраните каменот во бубрезите за 10 дена користејќи овој чудесен лек

Обично просото е достапен, едноставен и навистина чудесен лек за лекување на бубрезите. Многумина тврдат дека просото им помогнало да заборават на проблемите со бубрезите.

Во народната медицина се користи како природен лек за третман на уролитијаза (формирање камења во урината и уринарниот тракт). Ефикасно ги чисти бубрезите, го елиминира песокот и слузот, ги отстранува малите камења од бубрезите и мочниот меур, помага кај женските болести и лечи циститис.

Патем, просото е едно од најпознатите житни култури кое има висока хранлива вредност и лековити својства. Ви предлагам навистина чудесен и ефикасен рецепт на руската народна медицина за третман на бубрезите што ќе помогне да се исчистат бубрезите, да се излачува слуз, песок и мали камења.

Advertisement

Рецепт за отстранување на камења во бубрезите

Вечерта исплакнете 1 чаша (200 гр) просо во топла вода. Истурете го просото во поголема тегла (3 литри) и истурете 2/3 од теглата со врела зовриена вода. Покријте, добро протресете, завиткајте со нешто топло и оставете преку ноќ.

Протресете повторно наутро. Ќе забележите бела заматена течност во теглата. Ова е вашиот лек. Истурете ја оваа течност од теглата во друг сад. Пијте во текот на денот без ограничување, во која било количина, кога сакате.

Не фрлајте просо. Гответе здрава каша и јадете ја за појадок. (1 чаша просо, 3 чаши вода, варете околу 15 минути). Вечерта, подгответе нов дел за следниот ден, по истата постапка. Оваа лушпа треба да се пие 10-15 дена.

Резултат: по 10-15 дена, каменот ќе се стопи и ќе излезе заедно со урината, а бубрезите се чистат од песок, слуз и камења. Воспалението беше елиминирано, ткивото на бубрезите и органите на уринарниот тракт беа обновени.

Оваа житарка е достапна за секого. Не е скапо, можете да го најдете во сите продавници за здрава храна. Со воведување на просо во вашата исхрана, ќе придонесете за здравјето на бубрезите.

Превенцијата е она за што треба да размислите, бидејќи вашето тело ќе избегне потенцијални болести и ќе го исчистите на природен начин.

Извор: uspesnazena.com

Advertisement