Внесете го ова здраво смути во вашата утринска рутина и ќе решите многу проблеми

Откако било откриено дека мажот има високо ниво на липиди, холестерол, гликоза, триглицериди и уреа, тој решил да направи промена и да се обиде да си ги реши проблемите на природен начин.

За само еден месец неговите наоди се подобрија, а еве што користел

Природен лек потребно е да се излупат 100-120 гр сирова тиква и да се стави во блендер. Додадете малку вода и мешајте додека не се добие хомогена смеса.

Advertisement

Ова смути треба да се конзумира редовно еден месец, а да се пие 20 минути пред појадок!

Како што тврдат, овој лек нема нуспојави бидејќи вклучува само сурови билки и вода.

Advertisement