Претходната вечер ја болеше стомак, а следното утро ја „ПРОТЕРА“, но немаше поим дека ова ќе се случи.

Британка која мислела дека боли стомак дознала дека има породување кога видела две ситни нозе како излегуваат од тоалетот.

Стјуардесата Луси Џонс го игнорирала проблемот откако се чувствувала лошо во март, мислејќи дека се работи за менструална болка. Но, додека следното утро била во кревет, стомакот на 22-годишната девојка и се „превртел“ и таа се упатила кон тоалетот.

Таму слушнала дека нешто паѓа, погледнала надолу и открила бебе за кое не ни знаела дека постои, пишува Mirror.

Advertisement

Исплашена мајка од Бристол, која прв пат се занимава, тврди дека немала поим дека е бремена бидејќи немала симптоми на бременост, ја пиела таблетата секој ден и дека сè уште имала менструација.

Интересно е и тоа што таа тврди дека испаднало дека имала лекарски преглед во осмиот месец од бременоста, но два теста тогаш биле негативни.

Новопечената мајка рече дека работела 70 часа неделно, пиела многу и излегувала во клубови околу 15 пати во текот на бременоста, дури и само три дена пред да се породи.

И покрај тоа што нејзината сега четиримесечна ќерка Руби „магично“ пристигна без најава, Луси рече дека нема да промени ништо.

– Немав стомак, не бев болна и секој месец ми доаѓаше менструацијата. Направив два негативни теста за бременост поради мојата нова работа како екипаж во кабината. Морав да ги направам поради тоа. Бев бремена во осмиот месец кога отидов на лекар и направив тест за бременост. Докторот ми го притисна целиот стомак и не се посомневаше во ништо. Сè уште ги земав апчињата. Ги пиев секој ден во последните шест-седум години – изјавила за Мирор.

Луси тврди дека по Божиќ почнала да носи фустан од големина, но дека брзо се вратила на старата големина. Таа промената ја припиша на празничното „прејадување“.

Вели дека ја болел стомакот ноќта пред породувањето, но немала поим што ќе се случи следното утро.

– Претходната вечер имав болки во стомакот и грбот, но менструацијата требаше да дојде на крајот на неделата, па затоа и ги препишав на тоа. Се разбудив наутро, се избањав и мислев дека ќе спијам од болка пред да се вратам на работа. Бев во кревет околу 45 минути и се чувствував како да ми се превртува стомакот, само така можам да го опишам тоа. Се чувствував како да морам да имам дебело празнење. Истрчав во тоалет и ја родив ќерка ми сама во тоалетот дома. Слушнав удар и погледнав надолу, а од тоалетот излегуваа две нозе – опишала неверојатна глетка.

Луси вели дека ја завиткала својата ќерка во крпа и ја ставила во мијалникот, а потоа ги повикала родителите кои дошле за околу 10 минути. По пат повикале брза помош.

Бебето било здраво и тежело околу 3,2 килограми, но имало крв низ целата куќа додека Луси панично ја скинала папочната врвца додека со неверување трчала да одговори на телефонот.

Мајката не спомна дали знае кој е таткото на бебето.

Advertisement