Можете да се ослободите од нив хируршки, но ако не ви се допаѓа, полесниот начин е да пробате природен лек.

Така брзо ќе се ослободите од нив, без да предизвикате болка. Овој лек делува така што ги елиминира наслагите на сол, причината за нивниот изглед и ги враќа вашите стапала во нормала.

За да го подготвите овој лек за чај потребни ви се 300 мл вода и една лажица искршен ловор. Варете ги листовите пет минути, а потоа истурете ги во термос.

Оставете да отстои преку ноќ и процедете го следното утро. Не пијте чај одеднаш, туку во мали голтки во текот на денот. Повторувајте го ова секој ден и секогаш користете свеж чај.

Advertisement

По 10 дена ќе ги забележите првите резултати. Ќе се чувствувате многу подобро и оваа грпка ќе исчезне.

Advertisement