Црниот дроб се нарекува лабораториски орган бидејќи врши различни важни функции како што се разградување на мастите, исфрлање на токсините и многу други.

Лошата исхрана и лошите навики ќе влијаат на работата на сите органи на вашето тело, вклучувајќи го и црниот дроб. Затоа неговите функции можат да бидат ослабени и затоа треба да го обновите. Хранете се здраво, ослободете се од штетната храна.

Она што ќе ви помогне уште повеќе е овој природен напиток кој има многу придобивки за вашето здравје:

– Чиста крв
– Го обновува црниот дроб
– Го зајакнува имунитетот

Advertisement

– Го детоксицира телото
– Спречува воспаленија и инфекции
– Има антиканцерогени ефекти

– Делува како антиоксиданс
– Го подобрува метаболизмот
– Го намалува нивото на шеќер и холестерол во крвта
– Добро делува на кожата

Потребни состојки:

– 2 лимони
– 1 краставица
– грст јаглика
– 200 ml вода

Подготовка и начин на употреба:

Состојките ставете ги во блендер додека не добиете фин напиток. Овој напиток пијте го еден месец, по една чаша 1-2 пати на ден.

Потоа направете пауза 2 недели. По паузата повторете ја терапијата.

Advertisement