Доколку мака мачите со бактериите, еве едноставен природен рецепт да се ослободите од нив еднаш засекогаш…Ова е рецепт за борба против бактерии, а особено против оние од видот на Ешерихија коли.

Состојки:
Еден поголем корен од магдонос, еден лимон, 200гр мед, 2дл маслиново масло.

Подготовка:
Магдоносот измијте го и сомелете го, а исто така и лимонот. Се заедно измешајте, во тоа додадете го медот и маслиновото масло. Ставете го во чиста тегла и затворете.

Примена:
Земајте по два пати на ден по една лажица пред појадок и вечера, додека не го потрошите. По завршувањето на терапијата, направете анализа на крвта. Доколку во организмот има уште бактерии повторете го лекувањето со уште еден третман.

Advertisement
Advertisement