Овој метод е особено ефикасен за чистење на телото од наслаги на сол и е многу корисен за зглобовите, коските, па дури и за мускулите.

За да подготвите „лушпа“ за чистење, треба да земете 5 гр мелени ловорови лисја, истурете 300 гр врела вода и вриете уште 10 минути на тивок оган.

Оставете го да одстои 4 часа, потоа ставете во термос. Треба да ја користите смесата три последователни дена.

Подготвените 300 грама треба да се пијат во текот на денот во мали голтки.

Advertisement

Идеално, една лажица во редовни интервали.

Потоа земете една недела одмор и повторете повторно.

Advertisement