Со помош на овој сируп ќе го намалите обемот на половината и ќе се ослободите од вишокот вода од телото

Неговите состојки се добри и за видот, слухот и меморијата. Главната состојка на овој еликсир за слабеење е рен, храна богата со витамин Ц, калиум, витамини Б1 и Б6, железо, витамин Б2, магнезиум и фосфор.

Ренот исто така го забрзува метаболизмот, го намалува заморот и го стимулира развојот на добри бактерии во цревата.

Намирници

Advertisement
  • 125 грама свеж рен
  • 4 лимони
  • 3 лажички мед
  • 2 лажички цимет
  • 2 см корен од ѓумбир

Подготовка

Измешајте рен и ѓумбир во блендер. Во нив додадете го исцедениот сок од лимон и мешајте во блендер уште три минути.

Потоа додадете мед и цимет и продолжете со мешање додека сè не биде рамномерно распоредено. Сирупот истурете го во стаклена тегла.

Земете една лажица два пати на ден пред јадење или пред вежбање. Консумирајте го три недели, а потоа направете пауза неколку дена, пишува

Advertisement