Домашен лек за кашлица од три состојки. Сакам да ја споделам со вас оваа многу ефикасна и здрава алатка која работи веднаш! Кашлав со години, толку силно што мислев дека ќе ги искашлам и белите дробови.

Пробав сè, сите сирупи и апчиња, но ништо не помогна. Само кога отидов дома не кашлав. За среќа, летово една баба ми го даде овој добар рецепт и можам да ви кажам дека ми го спаси животот.

Ќе го споделам со вас рецептот кој е многу лесен за подготовка и е исклучително здрав. Подготвувам помала доза и кога ќе заврши подготвувам нова.

Потребни состојки: 5 чешниња лук 5 лажици мед 1 лажица цимет

Advertisement

Подготовка: Лукот излупете го и сомелете го, па измешајте го со мед и цимет. Смесата истурете ја во тегла и чувајте ја во фрижидер. Ова е мала доза и секој што сака може да ја зголеми количината на состојки.

Секое утро консумирам по една лажица. Добро промешајте пред употреба, бидејќи лукот ќе излезе на површина.

Овој домашен лек против кашлица го консумирам веќе еден месец и пресреќна сум што не кашлам, имам чувство дека се преродив. Ми го спаси животот, кашлав толку многу што ја разбудив ќерка ми горе. Сега никој не може да верува дека веќе не кашлам.

Затоа искрено сакам да им помогнам на сите кои имаат таков проблем.

Споделете го овој рецепт, добар е за целото наше тело.

Advertisement