Ако имате проблем со шеќерот, комбинирајте лимон, целер и ловор и намалете го природно.

Лимонот и целерот се полни со витамини кои се добри за нашиот организам, а кога на сето тоа ќе додадете ловоров лист, добивате природен лек кој ќе ви помогне да го намалите шеќерот во крвта. Секоја состојка има свои предности и позитивно влијае на вашето тело, а кога ќе се искомбинира е добитна комбинација. Земете по една лажица секое утро. Можете да користите 2 месеци.

Состојки:

 • 400 гр целер
 • 4 лимони
 • Подготовка:

  Advertisement

  Исцедете го лимонот и изрендајте го целерот. Во шерпата истурете го целерот, прелијте го со сокот од лимон и на пареа час и половина на ниска температура. Потоа додадете го ловоровиот лист и варете уште 10 минути. Отстранете го ловоровиот лист и оставете да се излади. Истурете во тегла. Чувајте го во фрижидер.

  Деталите за подготовката погледнете ги во видеото:

   

  Advertisement