Ефективен третман на габични нозе дома: популарни рецепти
Габа на нозе Третман народни лекови, рецепти.
Домашен третман на стоење на габа е достапен за секоја техника како што се нога бањи, подмачкување или облоги.
лекови

Третман на нозе кај габи кај возрасни
Габична инфекција, која предизвикува болка и чешање во интердигиталните набори, е во состојба да предизвика голема непријатност кај возрасните. Најлесно купените печурки на јавни места – бања, плажа, сауна, базени или спортски сали.
При упатување на пациент на дерматолог назначен антифунгални раствори, масти или спрејови.

Сепак, многу лекови се токсични и не се препорачуваат за луѓе со ендокрини, дигестивни или цревни заболувања. Во овој случај, препорачливо е да се прибегне кон методи за вежбање третман на габи на нозе домашни лекови.

Третман со печурки на нозете масти
Билни масти: Сончогледово масло, вредно емајл, исполнува 400 мл капацитет и додадете 1 лажица татанеаса, Родиола роза, невен и нане; Опрема ставете ја на тивок оган, загрејте ја смесата на 60 степени, потоа тргнете ја од оган и оставете да стои околу 10 часа; Раствор за празнење Nastoyavsya и додадете течни витамини (во масло) Д, Е, А;
Маслото примено – билна маст габична маст за кожа двапати на ден.

Advertisement

Маст од печурки од мед и еукалиптус:
Измешајте 20 гр. мед, 20 грама. масло од еукалиптус и 2 лажички јаболков оцет и ставете го во фрижидер три дена.
Маст подготвена да ги подмачкува погодените области еднаш на ден. Препорачуваме да го прочитате написот третман на херпес народни лекови.

Третман со печурки на сифон на нозете
Растворете во лажици сол со сода бикарбона во 4 литри топла вода и исплакнете ја нејзината заболена кожа;
Измешајте три лажици сода од храна со антибактериски сапун и растворете ги во 8 литри топла вода.
Подгответе нога за бања за да трае три до шест дена до 20 минути

Третман на габични стапала (уникатен) на стапалата
Два пати на ден измијте ги нозете со раствор од морска сол – лажици чаша топла вода;
Подгответе водена бања силна лушпа од камилица, дабова кора и зготвена и примачка билка од невен 10 минути три пати на ден.

Advertisement