Најефикасниот лек за топење на камен во бубрегот

Споделете го овој рецепт со своите пријатели на Фејсбук, се со цел што повеќе луѓе да дознаат за овој лек.

Состојки:

  • 250 гр. шеќер во прав
  • 0,25 л. природно маслиново масло
  • 250 гр. лимон со кора
  • 250 гр. корен од магдонос (мелен)
  • 250 гр. мед

Подготовка:

Advertisement

Добро измијте го лимонот, исечкајте го на парченца и сомелете го во блендер. Коренот од магдоносот излупете го, исечкајте го на парчиња и сомелете го како и лимонот. Во измелените состојки додадете го медот, маслиновото масло и шеќерот во прав и мешајте сè додека смесата не се изедначи потполно.

Консумирајте по една супена лажица од овој лек секое утро на празен стомак и секоја вечер пред да си легнете. Смесата потребно е да ја чувате во фрижидер во стаклено шише за да не ви се расипе.

За решавање на повеќето проблеми со песокот или камењата во бубрезите и жолчката потребно е да испиете две наведени мери, но не ги правете одеднаш за да биде лекот во добра состојба.

Неговиот состав има пријатен вкус и е здрав и за други намени, како борба против инфекции и бактерии. Важно е да се напомене дека за време на терапијата треба да пиете што повеќе течности.

Advertisement