Кафанскиот гулаш е јадење кое лесно можете да го послужите на гостите како врвно јадење

Состојки :

  • 1 кг. говедско месо
  • 500 гр. кромид
  • 1 морков
  • Ловоров лист, неколку зрна бибер
  • 2дл. вода
  • 2дл. бело вино
  • 2дл. или една чаша погуст сок од домати
  • 2-3 пиперки или 1-2 пиперки
  • 50-100мл. масла
  • сол, суви зачини, бибер, зачинет црвен пипер, една кафена лажичка брашно.

Подготовка : Во длабока тава или тенџере веднаш ставете маснотии, исечканиот кромид, сечканото месо, ренданиот морков, зачините, белото вино, водата, сокот од домати, пиперките. Варете сè на тивок оган што подолго.

Мешајте повремено. Кога садот ќе омекне, надуе и убаво ќе се динста, измешајте една лажица брашно, малку сува пиперка и малку вода и зачинете го садот. Кога уште малку ќе зоврие тргнете го од оган. Можете да го послужите со ориз или пире од компири.

Advertisement
Advertisement