Природните лекови и воопшто здравата исхрана ќе ви помогнат повеќе од класичните лекови без штетни последици. Многу луѓе страдаат од проблеми со коските или зглобовите и чувствуваат силна болка.

Она што може да ви помогне е овој природен лек. Нема да има потреба да земате многу лекови против болки како порано. Пробајте го овој лек бидејќи е многу здрав и ќе ви помогне.

Потребни состојки

  • 4 лажици сусам
  • 8 лажици мелен лен
  • 40 гр семки од тиква
  • 200 гр мед
  • 2 лажици желатин
  • 3 лажици суво грозје

Подготовка

Advertisement

Само измијте ги семките и ставете ги во блендер заедно со останатите состојки. Добиената смеса чувајте ја во тегла во фрижидер.

Јадете по 2 лажици на ден, една пред појадок, една пред ручек. Наскоро ќе забележите подобрување. Болката ќе исчезне или ќе се намали.

Извор: мегагига

Advertisement