ПОРАДИ ОВА, НИКОГАШ НЕ Е БОЛЕН: НовакЃоковиќ откри ШТО ПИЕ секое утро, прави чуда!

Првиот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, на Инстаграм ја сподели утринската навика која ниту на него, ниту на неговото семејство никогаш не им недостасува.

– Добро утро на сите. Така го започнувам секој ден. Прво земам топла минерална вода со лимон и вар. Потоа, во мојот омилен оддел во фрижидерот, каде што ги чувам зелените стебленца од целер. Ги ставив во соковник за ладно цедење, за да добијам сок од целер – открива Новак.

Според него, најдобриот начин да го започнете денот е да го пиете овој сок на празен стомак.

Advertisement

– Овој сок е полн со минерали, сол и сеуште неоткриени елементи кои го чистат вашиот црн дроб. Тој прави чуда, и за мене и за мојата сопруга, и за нашите деца. Сепак, тие не го земаат чисто, туку со додавање краставица или сок од јаболко – откри Ноле.

Advertisement