Со возраста во организмот се складираат се повеќе токсини, а со нив и прекумерната тежина. Заедно со ова почнаа да се појавуваат и разни болести… Ослободете се од токсините по природен пат и избегнувајте развој на болести. Сите кои го пробале овој метод на слабеење и чистење виделе само позитивни резултати.

Постојаниот замор, вишокот килограми се предизвикани од неправилен начин на живот и лоша исхрана. Дали некогаш сте помислиле дека е време да го промените вашиот животен стил?

Првиот чекор кон ова е да се ослободите од акумулираните токсини. Следната смеса го забрзува метаболизмот, почнува да ги чисти токсините и согорува масти.

Состав: 2 лимони, 5 чешниња лук, 2 cm корен од ѓумбир, 1 литар вода

Advertisement

Подготовка:
1. Измијте ги и исечете ги лимоните на половина, а потоа исцедете го сокот. 2. Ситно излупениот лук се ренда и се меша со ситно изренданиот ѓумбир. 3. Наполнете сад со вода и потоа додадете ја кората од лимон што остана од сокот.

4. Смесата се вари.
5. Потоа се трга од оган, се додава лукот и ѓумбирот и се покрива. Оставете да отстои 20 минути. 6. Процедете, додадете сок од лимон и истурете во шише. Секое утро, по будењето, пијте 150-200 мл од овој неверојатен сок додека не го постигнете саканиот ефект. Можете да додадете малку мед и свежи листови од нане.

По 10-14 дена постојано консумирање, направете 10-дневна пауза и потоа повторете доколку е потребно.

Ако сокот ви изгледа премногу кисел, измешајте го со малку вода.
Ако имате проблеми со висок крвен притисок, прескокнете го ѓумбирот!

Забелешка:
Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар!

Advertisement