Руски лек за пушачите кои кашлаат и чистење на белите дробови исклучитено делотворен, ја отстранува слозта и го олеснув дишењето.

Белите дробови е како сунѓер и апсорбираат загадувачи на воздух вклучувајќи и дим од цигари. Акумулираат слуз, што може да доведе до сериозни последици. Носбирањето на слуз во белите дробови, не само што е многу непријатно, туку и во тешки случаи може да доведе до гушење.

Пробајте го овој природен препарат кој ќе ви помогне да се исфрли секретот и кој ќе го олесни чистењето на белите дробови.

Потребни состојки:

Advertisement
  • 1 лажица јаболков оцет
  • помало парче свеж корен од ѓумбир
  • 1 лажица кокосово масло
  • 1 лажица мед

Подготовка:

Исечете ѓумбир на парчиња и ставете ги во чаша вода. Сврете го и оставете го напитокот да се излади. Кај силна кашлица додадете кокосово масло, јаболков оцет и мед. Оваа количина испијте ја одеднаш.

Овој лек пијте го кога ќе почувствувате отежнато дишење.

Advertisement