Oва е неверојатно вкусен и многу едноставен рецепт!

Печените компири полнети со јајце, кромид, мортадела и сирење се идеални за ручек или вечера.

Овие компири се толку вкусни што ќе ги сака целото семејство! Потребни ви се само неколку едноставни состојки за да ги подготвите.

Компоненти:

Advertisement
  • 5 компири
  • 5 јајца
  • 2 главици кромид
  • 150 гр мортадела или шунка
  • сирење по вкус (Ементал)
  • Сол и бибер
  • Маслиново масло
  • магдонос

Подготовката погледнете ја во видеото подолу:

Advertisement