Резултатот од оваа крема против брчки нема да задоцни. Не само што ја измазнува кожата, туку и ја отстранува пигментацијата. Ќе изгледате многу помладо од вашите девојки! Запишете го вашиот рецепт!

Жените природно сакаат да изгледаат млади, убави и привлечни што е можно подолго. И за да го постигнат овој резултат, тие се подготвени на се. Трошењето многу пари и многу време е типично за вашите девојки.

Но, не вреди да се прибегне кон таква сложеност, доволно е да купите само 4 состојки за подготовка на овој крем против стареење, кој постигнува неверојатни резултати не само на лицето, туку и во вашиот џеб.

Ние ќе ви кажеме како да подготвите навистина ефикасен крем против брчки. Исто така, има одлични својства за избелување и ја отстранува пигментацијата бидејќи содржи јод.

Advertisement

Најдобар крем против брчки

Состојки: 1 лажица мед, 1 лажичка вазелин,, 1-2 капки јод, 1 лажица рицинусово масло

Подготовка:
Најпрво во стаклен сад ставете 1-2 капки јод. Но, не повеќе! Потоа додадете мед, вазелин и рицинусово масло. Сè добро се меша. Добиениот крем чувајте го на темно и ладно место, но не повеќе од еден месец.

Користете:
Нанесете тенок слој крем на добро исчистено лице. Добро измешајте пред употреба. Зајакнете го неговиот ефект со лесна масажа на кожата.

Можете да го користите како маска: цврсто нанесете на лицето и оставете 15 минути до 1 час.

Овој крем ќе ја направи вашата кожа поеластична. Неговите корисни елементи ја отстрануваат напнатоста и лупењето. Совршено го затегнува лицето и вашата кожа ќе изгледа младо и негувано.

Кремот ќе ви помогне да останете секогаш млади, не само во душата туку и во телото. Одделно, може да ги задржи своите подмладувачки својства долго време. За разлика од другите креми подготвени дома, оваа можете да ја користите и чувате 1 месец.

Advertisement