Во март негативно влијание ќе имаат Сатурн и Плутон. Во овој период тие го менуваат хороскопскиот знак

Овен
Конечно можете да ги видите резултатите од вашата работа. Авторитетот во очите на властите постепено ќе се зголемува, ќе има шанса да направите голем исчекор во кариерата. Ако имате семејство, обидете се да поминувате повеќе време со вашето семејство. Доколку сте слободни, почесто посетувајте културни настани и излегувајте од дома.

Бик
Во март ве очекуваат позитивни промени. Сè ќе испадне добро во врската. Ќе има и големи финансиски придобивки. Ќе имате можност да го промените полето на активност. Можеби вашето хоби ќе стане извор на приход.
Близнаци
Не треба да се грижите дали ќе направите нешто погрешно. Обидете се да посветите повеќе внимание на себе и на вашето здравје. Од време на време треба да ја менувате вашата околина. Направете мал одмор и искористете го максимумот.

Рак
Сè ќе ви оди добро. Ќе можете да се справите со сите неволји. Ќе го проширите и вашиот социјален круг и ќе стекнете нови пријатели. Доколку сте слободни, имате можност да започнете нова врска. Ако веќе имате семејство, тогаш ќе бидете во хармонија и ќе можете да избегнете конфликти. Можеби вашиот социјален статус ќе се зголеми.

Advertisement

Лав
е веројатно дека можете да се надевате на полевање во кариерата. Треба да ја менувате работата и одморот. Направете краток одмор за да ги надополните вашите внатрешни ресурси. Ве очекуваат позитивни промени во личниот живот. Обидете се почесто да и верувате на вашата интуиција кога комуницирате со роднините.

Девица
Можна е промена на работното место, но и стручно оспособување. Може да има потешкотии во вашиот личен живот, но привремени, научете да ги исклучувате емоциите. Вашиот социјален круг ќе почне да се шири, ќе се појават нови корисни познанства.

Вага
Ќе уживате во многу пријатни моменти. Тие ја допираат секоја област од животот. Финансиската состојба ќе почне да се подобрува, но обидете се да не таложите задачи и да ги завршите претходно започнатите случаи.

Скорпија
Почетокот на месецот може да ви биде тежок. Можни се расправии со саканите, а ризикот од повреди ќе се зголеми. Но, до средината на месецот ситуацијата ќе се подобри. Не очекувајте многу од работата, обидете се да не се преоптоварувате со обврски.

Стрелец
Овој месец можете да го посветите на врските. Доколку сте сè уште сингл, тогаш треба почесто да се среќавате, но прво бидете сигурни дека избраниот е искрен. Ако имате семејство, обидете се повеќе да комуницирате со семејството и слободното време да го поминувате заедно. Ќе имате можност заедно да правите поправки и да го ажурирате ентериерот.

Јарец
До средината на месецот не треба да менувате ништо во животот. Исклучок се службените патувања, тие не треба да се одложуваат. Обидете се да посветите повеќе време на здравјето. Се очекува работата да биде тивко.

Водолија
Ќе барате нови извори на приходи. Поминете повеќе време и опуштете се со семејството и пријателите. Доколку сте слободни, треба почесто да ги посетувате роднините.

Риби
Во март ќе имате шанса за самореализација. Ќе добиете профитабилни понуди за работа. Грижете се за здравјето и спортот. Не обидувајте се да правите неколку работи одеднаш, дозволете си да се одморите.

Advertisement