Чудо од сок – подобрување на вашиот имунитет, коса и кожа.

Потребно:

 

  • 1 лимон
  • еденa китка магдонос

Ситно исецкајте го магдоносот (по можност во блендер), исцедете го сокот од лимон, истурете чаша вода.

Advertisement

Пијте го сокот наутро на празен стомак, само 5 дена и направете пауза 10 дена.

Овој сок помага да согорувате калории , го храни нашето тело со витамини и минерали.

Покрај тоа,магдоносот го подобрува варењето.

Advertisement