СТАВИВТЕ ОМЕКНУВАЧ, А ОБЛЕКАТА ПОВТОРНО НЕ МИРИСТА УБАВО: Еве што треба...

0
Постојат неколку начини или трикови со кои можете да ја продолжите свежината и мирисот на испраните алишта за неколку дена со некои трикови мирисот...

ЗНАЕТЕ ДЕКА „Плава Нивеа“ Е ДОБРА, НО ОВА СИГУРНО НЕ СТЕ...

0
Сите знаеме дека ова е висококвалитетна крема и дека неговата употреба има многу предности, но дали го знаевте следново за него. Кремот Nivea во класична,...

Се верува дека пченката помага ВО СМИРУВАЊЕ НА 4 заболувања: СВАРЕТЕ...

0
Ако сте купиле кочани слатка пченка, најдобро би било да ги излупете заедно со пченкарната свила, еве зошто Варена пченка е неверојатно здрава, но додека...

Дали ви се појавуваат модрици по телото без причина? Можеби имате...

0
Чувствителноста на модринки може да има повеќе причини Понекогаш тоа е резултат на индивидуална предиспозиција на телото, на пример, кревкоста на крвните садови и...

ПСИХОЛОГ: Ако ги направивте овие 7 СМРТНИ ГРЕВОВИ – нема помош...

0
Еве како психолозите ги објаснуваат 7-те смртни гревови во христијанството Во христијанството има 7 големи, смртни гревови - главните пороци на човекот. Зборот смрт се...

Од ТАМПОНИ до чизми: Келнер открива што наоѓа НАУТРО во кафичот...

0
Пронашол и неколку полначи за iPhone, еден машки елек од Адидас, парфем, нараквица, но и шпил карти, еден тампон и само една црна женска...

Градоначалникот на ГАЗИ БАБА БОБИ: Младиот Медијан од утре ќе биде...

0
Денес во просториите на општина Гази Баба имав средба со младиот Мете од Хиподром. За жал животот неколку пати си поиграл со него и во...

ОВАА НЕДЕЛА НЕ СМЕЕТЕ ДА ПОСТИТЕ: Верниците денеска слават голем празник,...

0
Македонската православна црква и нејзините верници денеска го слават Велики вторник, третиот ден од еден од најголемите празници што го знаеме како Духовден, Троица...

Келнерката ја завршувала смената, па се опуштила МАЛКУ: Влегол газдата и...

0
Срам ја изеде кога го виде позади Келнерка од ресторан во Јужна Кореја го избришала подот на крајот од смената, а од звучниците се слушале...

НЕВЕРОЈАТНА СЦЕНА: Шумските работници наидоа на ЗМИЈА со рекордна големина –...

0
Змијата ја подигнал багер и глетката била неверојатна - била долга најмалку 3 метри и наликувала на бу или питон. Работниците во Доминиканската Република биле...

Последни објави

НАЈНОВА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Од УТРЕ ЌЕ БИДЕ многу свежо, ќе имаме студен туш!

0
Од среда е многу нестабилно и свежо, по можност пообилни врнежи и грмежи, покажува најновата временска прогноза на локалниот метеоролог Ѓуриќ. Како што наведе, се...

Рецепт за манастирски природен антибиотик: Моќен лек против инфекции

0
Тајната е во моќната комбинација на квалитетни природни состојки! Овој лек има силна антивирусна и антифунгална формула, ја зголемува циркулацијата на крвта и лимфата во...

Овие 4 грешки ги прават вашите кисели краставички меки

0
Овие 4 грешки ги прават вашите кисели краставички меки На секоја домаќинка и се случило да отвори тегла со кисели краставички и да се изненади...

Млад Албанец Умејр Муамеди бара Рама да се прогласи за персона нон грата, во...

0
Извесен Умејр Муамеди, побара од премиерот Димитар Ковачевски да го прогласи албанскиот премиер за персона нон грата, во спротивно да си поднесе оставка за...

Драма на плажа: Капачите испровоцираа ЅВЕРОВИ, па настана општ хаос, СЕ РАЗБЕГАА НА СИТЕ...

0
Животните не сакале да ги вознемируваат, па жестоко се борат Необична појава на плажа во Соединетите Американски Држави ги распрсна капачите во јужна Калифорнија кои...