ПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

Евтин и лесно достапен, докажано ги запира сите болки за 2 минути: Ова е...

0
Денеска ви предлагаме да испробате едно од најдобрите решенија – домашен лосион со магнезиум, односно масло од магнезиум кое може да ги реши сите...

ЕДНОСТАВНО ОТСТРАНЕТЕ ГИ СИТЕ ОТРОВИ ОД ТЕЛОТО И ПОДОБРЕТЕ ЈА ЦИРКУЛАЦИЈАТА: Направете го овој...

0
Храната полна со адитиви, лековите што ги конзумираме, стресот, загадувањето, алкохолот и тутунот создаваат депонија од штетни материи во нашиот организам, кои трајно можат...

ОВА Е СИНОТ НА ДРАГАН СТОЈКОВИЌ БОСАНЦ: Не сме го виделе во јавност, а...

0
Сите ја знаат ќерката на хармоникашот и композитор Драган Стојковиќ Босанц, Александра Стојковиќ Жижа, но малкумина знаат како изгледа неговиот син Александар. Имено, синот на...

БОЈАТА НА СТОЛИЦАТА ГОВОРИ АКО СТЕ БОЛНИ И ОД ШТО: Може да ви го...

0
Дали знаевте дека бојата на столицата може да укаже на одредени здравствени проблеми? Редовното одење во тоалет и движењето на дебелото црево е знак дека...

ОДМОРОТ И СЕ ПРЕТВОРИЛ ВО ХОРОР: Кога влегла во апартманот останала без зборови (ФОТО)

0
На терасата фасадата паѓаше, чепкалки за уши од претходни гости, а лимениот покрив паднал. Еден млад човек започна лавина од коментари на Твитер откако го...

Доколку сте родени во овој знак, ОЧЕКУВАЈТЕ 7-ЦА НА ЛОТО: ДАЛИ...

0
Дали сте за коцкање? Да, понекогаш може да биде „заразно“, но има среќници кои добиваат многу почесто од другите. Британскиот Дејли Мејл објави кои се...

ПРАВОСЛАВНАTA ЦРКВА ДЕНЕС ГИ СЛАВИ ТРОЈЦАТА АПОСТОЛИ: Кажете ја оваа молитва...

0
Православна црква и нејзините верници денеска ги празнуваат светите апостоли Аристарх, Пуда и Трофеј. Овие беа од бројот на седумдесетте апостоли. Аристарх би бил...

СТАР РИТУАЛ: Ставете го овој предмет во спалната соба и отфрлете...

0
Тоа не е само украс, туку талисман кој има свое подлабоко значење и е вкоренет во античко верување Сигурно сте виделе прекрасен украсен предмет од...

Го уништува доматот како на шега: Заштитете ги садниците од ОВАА...

0
Заштита на доматите од инсекти во стаклена градина Во изминатите неколку дена во пластеници се позастапени значајни штетници како молец од домати, растителни вошки и...

Сите се прашуваат како им се случи фаталниот исход на Роналдо...

0
Светот беше шокиран од веста дека синот на Кристијано Роналдо починал при породување, најмногу поради тоа што Георгина Родригез секако го имаше најпрофесионалниот тим...

Јадете ОВИЕ намирници доколку сакате жолчката да ви биде здрава

0
Јадете ОВИЕ намирници доколку сакате жолчката да ви биде здрава Конзумирањето на штетна храна може да го оштети целото тело, вклучително и жолчката. Неговата улога...

ЛЕК ЗА ЖЕЛУДНИК желудникот: Доволно е да испиете 2 лажици од...

0
Доволно е да испиете 2 лажици од овој лек доколку имате бoлки во желудникот, проблеми со црниот дроб или имате несоница. Копривата е најдобар...

Тајната на вкусната мусака е во овој зачин за прелив

0
Тајната на вкусната мусака е во овој зачин за прелив Потребни производи: мелено месо - 600 гр смеса компири - 1 кг моркови - 2...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Бев на ОДМОР со снаата и внукот, беше вистински КОШМАР, не знам што да...

0
Снаата се однесувала скандалозно Тоа беше вистински кошмар. Само не знам дали да му кажам сè на син ми? Можеби некој може да ми даде...

ДОКТОР ПЕРИШИЌ: ЕДНА НАМИРНИЦА Е КЛУЧНА ЗА БОРБА СО ДИЈАБЕТЕС И ПРИТИСОК: Трикот го...

0
Гастроентерологот проф. Д-р Воислав Перишиќ зборуваше за оризот, алергиите и свежата риба. Сето тоа го опфатил во едно јадење популарно во азиската земја каде...

Манекенка била на ЧЕКОТ ДО СМРТ ПОРАДИ ТАМПОНИ: Поминала низ ПЕКОЛ и затоа сака...

0
Манекенката Мора Хигис откри дека преживеала само благодарение на брзата реакција на лекарите. Имено, таа добила синдром на токсичен шок од обичен тампон. Својата приказна...

Рецепти