ПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

Ставете лук во устата: Правете го ова секое утро пред да ги измиете забите,...

0
Лукот има антибактериски својства, лечи многу болести, вклучувајќи разни настинки, атеросклероза и бубрежни заболувања, ги зајакнува капиларите и е добар адаптоген Во кинеската медицина, лукот...

Најдобрите рецепти на баба за болки во ушите

0
Секој од нас страдаше од болки во ушите во текот на целиот живот, особено за време на студената зимска сезона. Речиси никогаш нема универзален...

ОДБИ ДА ГО КРСТИ ДЕТЕТО НА НАЈДОБРИОТ ПРИЈАТЕЛ: Кога ќе слушнете САМО ЕДНА ОД...

0
ОДБИ ДА ГО КРСТИ ДЕТЕТО НА НАЈДОБРИОТ ПРИЈАТЕЛ: Кога ќе слушнете САМО ЕДНА ОД ПРИЧИНИТЕ, ќе сфатите зошто! Овој човек на почетокот бил среќен затоа...

„Беше ДОБРА, наеднаш и отекоа рацете и нозете“: Мама ги опиша симптомите на ОПАСНА...

0
Една мајка раскажала како на нејзиното дете му отекле рацете и нозете, и како итно завршила во болница. Тоа беше опасна состојба која може...

Имунолог д-р Каменов предупредува – млекото и лебот го уништуваат имунитетот: По два симптоми...

0
Имунологот, проф. д-р Борислав Каменов зборуваше за проблеми со цревата, поради кои имунитетот е слаб, а телото се бори. Додатоците на исхрана, вели тој,...

Библиска лек стар 3500 години: Моќен чај за кој малкумина знаат...

0
Библијата ја споменува маслиновото дрво повеќе од илјада пати, а иако најпопуларна денес е самата маслинка, многумина не знаат дека маслиновото дрво е исклучително...

Рецепт:Се ближи Бадник, па се прави најдобриот ОШАВ.Како правилно да се...

0
Претпоставуваме дека сите знаете што е ошава, но сепак ќе дадеме брз опис - едноставно кажано, тоа е компот од различни овошја. Генерално се...

5 РАБОТИ ШТО ЌЕ ВИ СЕ СЛУЧАТ КОГА ЌЕ НАПОЛНЕТЕ 50...

0
Како ќе се чувствувавте кога ќе наполнивте 50 години? Дали размислувавте за младоста и очајот од годините што поминаа или бевте возбудени за авантурите...

Сопственикот на пицеријата донел ОДЛУКА по која луѓето го презираат: „Оставете...

0
Децата во ресторани, хотели или популарни одморалишта се тема на жестока дебата во Италија. Голем број луѓе се согласуваат дека додека се во ресторанот...

НЕВЕРОЈАТНА пресметка: Лебот е ПОСКАП од килограм свинско месо во Хрватска

0
Цената на лебот во Хрватска скокна за околу 50 отсто во однос на лани. Цените на се и сешто од ден на ден растат во...

НИКОГАШ НЕМА ДА ВИ ПАДНЕ ПАМЕТ: Исклучете го овој мал уред...

0
Кога размислувате за работи кои трошат многу електрична енергија во вашето домаќинство, веројатно немате на ум скромен рутер за поврзување на Интернет. ...

ДЕСЕТ ГОДИНИ МЕ ИЗНЕВЕРУВА и тоа со ИСТА ЖЕНА! „Најлошо од...

0
Една работа особено ја изненадува Поради проблемите кои ги има во бракот, една жена решила да се обрати кај советничката на „Мирор“ Колин Нолан, а...

Бара жена: „Имам германска пензија и би сакал да најдам жена...

0
Што и да сакам, нејзините деца се лути и таа ми вика да ги прашам децата. Кој и да ме спомне дека ги прашувам...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Игор Џамбазов завиен во тага: На доста емотивен начин се збогува!

0
Водителот, шоумен, музичар и писател Игор Џамбазов синоќа објави тажна вест преку својот инстаграм профил се прости од својот долгогодишен другар, пријател, колега... ...

Утре е Крстовден, тежок празник и строг пост – вечерва замислете желба

0
Воздвижение на Чесниот Крст Крстовден кој во народните верувања се нарекува Крстовден е значаен христијански празник од есенскиот циклус, еден од 12-те големи празници,...

Важен рецепт за сите пушачи – помогнете им на вашите бели дробови!

0
Важен рецепт за сите пушачи – помогнете им на вашите бели дробови!Пушачите, но и непушачите треба да го пијат овој пијалок за да ги...

Рецепти