дома автори мислења од admin

admin

6231 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Последни објави

ЗА СОВРШЕНА ЦИРКУЛАЦИЈА: Потопете ги нозете 15 минути во овој раствор, ќе бидете изненадени!

0
Миењето нозе во леѓен во времетраење од 15 минути пред спиење, не е важно само поради одржување на хигиена, туку има и други предности...

Утре е голем и тежок празник Свети Илија, еве што никако не смеете да...

0
Во народното верување свети Илија се смета за клучар кој го отклучува или заклучува небото и го пушта или запира дождот, бидејќи се верува...

МПЦ И ВЕРНИЦИТЕ СЛАВАТ ГОЛЕМ СВЕТЕЦ ЧУДОТВОРЕЦ: Денеска МОРА да ја прочитате оваа молитва...

0
Според црковниот календар денеска е денот на преподобниот Сампсон Странец кој „се појавува кога ќе го повикате, исцелува болести и повикува на покајание“. Овој светител...

Најпознатиот РУСКИ АСТРОЛОГ го донесе МЕСЕЧНИОТ ХОРОСКОП ЗА АВГУСТ: За некои знаци доаѓа НАЈ...

0
Влијателниот, прославен руски астролог Павел Глоба е познат по исклучително прецизни астро предвидувања, а овој пат носи голем, детален месечен хороскоп за август. Посочува...

Ова е најштетниот појадок кој го затнува вашето тело

0
Ова е најштетниот појадок кој го затнува вашето тело Влакната не се состојка во исхраната, но имаат здрави функции како што се спречување на запек,...