дома автори мислења од admin

admin

6259 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Последни објави

ГИ ЧИСТИ БУБРЕЗИТЕ, ГО НОРМАЛИЗИРА КРВНИОТ ПРИТИСОК: Никој не го јаде ова, но тоа...

0
Моќна, но неправедно занемарена состојка. Со доаѓањето на модерната храна на нашиот пазар и желбата да се откажат од јадењата кои се сметаат за „сиромашни“,...

Чиа вода: Едноставен РЕЦЕПТ со кој ќе се ослободите од вишокот килограми

0
Чиа вода: Едноставен РЕЦЕПТ со кој ќе се ослободите од вишокот килограми Чиа семето одамна е препознаено како суперхрана, додадено во леб, житарки, пудинзи од...

Секој мора да го знае овој трик: Ставете парче ЛЕБ во шеќер и видете...

0
Ако купувате кафеав шеќер, сигурно знаете дека многу почесто „акумулира“ влага од белиот шеќер, а се стврднува дури и во добро затворен сад. Кафеавиот шеќер...

40 години го пиел кафето со сол, а кога починал, сопругата ја разбрала вистинската...

0
Тоа ме потсетува на моето детство, на малото село каде што сум роден и каде живееле моите родители, и рекол тој на нивниот прв...

Како да ги отстраните гребаниците на очилата: Ви откриваме брз и лесен начин

0
Нема потреба да ги фрлате во ѓубре поради гребнатини на очилата. Постојат трикови за да се минимизира штетата. На многумина им е познато чувството кога...