ОВА Е НАЈЛЕСЕН НАЧИН ДА ГО ОДМРЗНЕТЕ МЕСОТО: Нема да изгуби...

0
Ако ви требаат совети и трикови за брзо одмрзнување на месото, ние ви подготвивме три најбрзи и најбезбедни Повеќето домаќинки го чуваат месото во замрзнувач...

НЕЗАБОРАВЕН ВКУС Направете слатко од капини

0
Овие сочни бобинки содржат неколку витамини и минерали, а се со малку масти, јаглени хидрати и калории. Направете домашно слатко од капини кое е...

СУРОВИОТ БАЛКАНСКИ ЖИВОТ ГО ПОЧУВСТВУВАВ НА КАТ ОД РОДИТЕЛСКАТА КУЌА НА...

0
Некогаш беше сосема „нормално“ да живееш во големи заедници со сопругата... Сепак, денес тоа е јаболко на раздорот! Милица В.(34) од Ниш била убедена дека...

Д-р Перишиќ ја реши дилемата на сите: „Заборавете на ЛУК и...

0
Есента пристигна, а со неа и нова борба со вирусите. Д-р Перишиќ советува што треба да јадете за здраво да ја поминете есента. Студената сезона...

Турските серии се хит во Македонија – но се крие ли...

0
Рецептот за успехот на многу турски серии на нашите простори не е тајна. Во повеќето, наративот се сведува на борбата на доброто и злото...

ТАА ИМА 27 А ТОЈ 69 ГОДИНИ И ЛУДО ВЉУБЕНИ: И...

0
Двајцата редовно објавуваат слики и видеа на социјалните мрежи, а коментарите подолу се главно негативни кон нивниот брак. Џеки (27) од Филипини и нејзиниот сопруг...

Тешко болната баба сите ја оставија, нема ни да јаде, роднините...

0
Кутрата баба остана без никој, во стара куќа која се урива. Старите и изнемоштени луѓе кои веќе немаат кој да им помогне, а оние што...

Како да препознаете дали ви е хaкиран мобилниот телефон

0
Ако вашиот телефон е бавен, ова е обично првиот показател дека некој се прикрадел, а батеријата брзо се испразнува и апликациите не работат правилно. Нападот...

Македонците споделуваат совети како да се оди на одмор што е...

0
На социјалната мрежа Редит започна дискусија на тема евтини патувања, а Македонците не се двоумеле да ги споделат своите искуства и да им олеснат...

Погледнете кои 2 ДРЖАВИ имаат полош животен стандард од Македонија?

0
Животниот стандард во земјава лани се подобрил во однос на 2020, барем според официјалната статистика на ЕУ, односно потрошувачката по глава на жител била...

Последни објави

Шест знаци дека имате згрутчување на крвта

0
За време на повредите, нормално е згрутчување на крвта, бидејќи тоа спречува нејзино губење и поттикнува заздравување на раните. Сепак, некои луѓе страдаат од...

Имаш 30 години, зависиш од родителите, не сакаш да работиш и им се смееш...

0
Сиромаштијата во нашата земја се повеќе зема замав, а сведоци сме на голема невработеност и одлив на мозоци кои поради неповолната ситуација во нашата...

Секое утро пред јадење пијте го овој напиток: Ви требаат ТРИ состојки, а килограмите...

0
Еве еден пијалок за кој ви се потребни 3 состојки. Доколку имате некој килограм вишок кои навистина ве мачат, а сакате брзо да се ослободите...

Додала сода бикарбона во тавчето и се случило ЧУДО: Веднаш го пробавме ова, генијален...

0
Со оглед на брзиот начин на живот што го живеат повеќето луѓе денес, триковите кои можат да го забрзаат процесот на подготовка на храната...

БОГ ДА ЧУВА И ДА БРАНИ, ШОК ИСПОВЕД ОД ГРЦИЈА: Еве зошто на сите...

0
Како и секоја година, имаме можност да слушнеме различни приказни за дискутабилното однесување на туристите. И тоа од самото патување до морето, па се...