Нема мислења за прикажување

Последни објави

„ДЕНЕСКА СЕКОЕ ДЕТЕ ИМА КАРАКТЕР, А НИКОЈ РОДИТЕЛ НЕМА“: Ведрана Рудан зошто децата ги...

0
Во својата колумна Ведрана Рудан објаснува како е родителството денес и што се случува со нашите деца. Нејзините зборови ја погодија целта, а ние...

Педијатар објаснува ДО КОЈА ГОДИНИ ДЕЦАТА ТРЕБА ДА СПИЈАТ ВО КРЕВЕТ СО РОДИТЕЛИ: „Во...

0
Децата треба да спијат со родителите во кревет барем до тригодишна возраст, е контроверзниот совет на педијатарот Нилс Бергман од Универзитетот во Кејп Таун...

ЈАДЕТЕ СЕКОЈА ВЕЧЕР ИСТО ВРЕМЕ МАЛКУ СОЛ И ШЕЌЕР: Еве што ќе се случи...

0
Комбинацијата на шеќер и сол игра важна улога во нашето тело. Имено, на луѓето кои патат од несоница, оваа комбинација во вистинска пропорција може да...

САМО ЕДНА РАКА СЕМКИ ОД ТИКВА СПРЕЧУВА 9 ОПАСНИ БОЛЕСТИ

0
Откријте ги неверојатните здравствени придобивки од семките од тиква и зошто треба да ги јадете наместо сите други „грицки“. Тие се одлични за физичко и...

Велат дека ова е најздравата земја на светот: Земја опкружена со 5 мориња во...

0
Доколку сакате да живеете долг и квалитетен живот, се што треба да направите е да се преселите во Италија. Оваа медитеранска земја опкружена со пет...