Свештеникот направи СКАНДАЛ во црква: Го слушнаа сите верници, веднаш почна...

0
На парохијата и порача дека минува низ тежок период во животот и дека е подготвен да се обрати до стручни лица за помош. Хуан Рубио,...

НИКОГАШ НЕ БИ ГО ПРЕПОЗНАЛЕ: Сите го обожававме во серијата „Пријатели“,...

0
Актерот кој беше еден од омилените ликови во култната серија „Пријатели“, денес повеќе не личи на себе Метју Пери дефинитивно не се грижи премногу за...

ДЕНЕСКА Е СПАСОВДЕН: 40 дена по Велигден оваа работа никако не...

0
Верниците  денеска на 2 јуни го прославуваат Спасовден, празник кој се одбележува 40 дена по Велигден, а десет дена пред Духови и секогаш е...

Угостителски објект во Скопје забегал со цените: Еспресо 200 денари, салата...

0
Од неодамна во скопската населба Дебар Маало функционира нов угостителски објект кој е опремен по светски стандарди. Но, тие стандарди и драстично високите цени...

Традиција која се почитува со векови: Еве на која рака носи...

0
Сезона е на венчавки, а едно од најчестите прашања е на која рака се носи бурмата и вереничкиот прстен Вереничкиот и венчалниот прстен се универзално...

НЕВЕСТАТА седнала во тракторот, па право кон олтарот: Цел свет е...

0
Овој необичен млад тракторист на свадба! Задолжително погледнете го видеото! Видеото на кое се гледа како невестата вози трактор сè до олтарот стана вирална на...

„Купив ДЕТЕ за 30.000 МАРКИ“: По 40 ГОДИНИ се појави шокантна...

0
„Ќерко, наскоро ќе умрам и време е да ја дознаеш правата вистина. Те посвоивме, но не легално, те купив по раѓањето за 30.000 марки....

Сите ОБИЧАИ на СПАСОВДЕН: Жените НИКОГАШ не смеат да прават една...

0
Многу обичаи за Спасовден се зачувани уште од претхристијанско време, кога се верувало на божеството Спасител. Народот му се обрати со молитвата „Свети Спасителу,...

ЕЛЕКТРИЧАР ОТКРИВА ШТО НАЈМНОГУ ТРОШИ СТРУЈА: Исклучуваат бојлери, ја вклучуваат климата...

0
Постојат уреди кои можат да ви помогнат да заштедите, а чија потрошувачка на енергија е многу занемарлива. Додека многумина сакаат да штедат кога станува збор...

Упорно привлекувате СИРОМАШТИЈА И НЕСРЕЌИ: Според МАКЕДОНСКО народно верување, НЕСВЕСНО ги...

0
Во нашата нација има многу обичаи поврзани со тоа што не треба да се прави. Најчесто повеќето од нас слушнале за некои од нив...

Последни објави

Сања е ЕДИНСТВЕНАТА жена во РЕГИОНОТ која пече вол: Тежи половина тон и потребни...

0
Веќе во првите часови температурата во Гуча достигна треска. Заради фантастичните трубачи чија музика се слуша од секој агол на овој град и поради традиционалните...

3 групи на луѓе кои треба да избегнуваат кисела зелка!

0
Киселата зелка е една од омилените намирници кога доаѓаат студените зимски денови. Сепак, не треба секој да ја јаде. Еве зошто. Кисела зелка, заедно со...

НЕМАТЕ КВАСЕЦ ДОМА? Еве како да го направите од ЈАБОЛКА!

0
НЕМАТЕ КВАСЕЦ ДОМА? Еве како да го направите од ЈАБОЛКА! Ако немате квасец, постои начин сами да го направите и секогаш да го имате. Единствениот мал...

Хороскопските знаци кои се осудени на страдање оваа недела, 01-05 АВГУСТ

0
Хороскопските знаци кои се осудени на страдање оваа недела, 01-05 АВГУСТ ОВЕН Не гледате поента и сè оваа недела ви изгледа монотоно. Сепак, монотонијата на...

БРЗА ТЕРАПИЈА СО СОДА БИКАРБОНА: Веднаш ги чисти дишните патишта и ја смирува кашлицата

0
Инхалирањето со сода ја навлажнува слузокожата и на тој начин ја омекнува слузта и помага во полесно исфрлање. Најефективен начин да се ослободите од респираторните...