Изненадувачкото овошје кое го намалува лошиот холестерол

0
Холестеролот е соединение налик на маснотии, кое едноставно му е потребно на нашето тело. Холестеролот има многу, многу важни функции, вклучувајќи синтеза на жолчката...

Оваа домашна мешавина прави чуда: Се приготвува од 4 состојки и...

0
За инфекциите на уринарниот тракт, во 90 отсто од случаите за виновник се смета уропатогената бактерија Ешерихија коли, а оваа природна мешавина може да...

Крекер тест: Откријте каков е вашиот метаболизам

0
Според американскиот Национален институт за здравство , просечната дневна доза на јаглени хидрати што ги обезбедува потребите на телото за исхрана е 130 грама...

Намалете го инсулунот и ослабете додека спиете: испијте чаша од овој...

0
Во античко време, луѓето откриле повеќенаменска корист од оцет. Денес, оцетот се уште се користи како средство за чистење на телото. Антимикробните својства на оцетот...

АКО ИМАТЕ КИСЛИНА И ЛОШО ВАРЕЊЕ: Мора да заборавите на овие...

0
Луѓето кои имаат проблем со стомакот, како што е зголемена киселина во стомакот, треба целосно да ја регулираат својата исхрана. И, обрнете посебно внимание...

Последни објави

Денеска е Задушница – запалете свеќа, но не го правете ова

0
Задушници се деновите во кои според народните верувања душите на покојните претци и блиски доаѓаат од оној свет кај своите блиски барајќи од нив...

Ова е НАЈУБАВАТА ТОРТА: Старомоден рецепт за највкусната БАЈАДЕРА во која можат да уживаат...

0
Бајадерата е една од оние колачи кои брзо се прават, а ги освојуваат сите со нивниот вкус. Токму затоа тие се чест избор на...

ЕДНА ВРСТА Е НАЈЛОША! Повеќето жени прават огромна грешка со долната облека и со...

0
Избегнувајте синтетика по секоја цена. Претходно немаше долна облека од синтетика и други вештачки материјали, а се користеше само памук. Нема сомнеж дека памукот е најздрав...

ОВА ГИ ОТСТРАНУВА БРЧКИТЕ УШТЕ ПОДОБРО ОД БОТОКС: Измијте го лицето со оваа смеса,...

0
Мрсната кожа може да ви предизвика одредени проблеми бидејќи акумулацијата на вишокот маснотии на надворешниот слој на кожата доведува до митесери, поткожни мозолчиња и...

Денеска се празнува најголемиот пролетен празник: Што треба, а што не треба да правите...

0
На 6 мај, Православната црква го одбележува денот на страдањата на великомаченикот Свети Ѓeорѓи. На 6 мај, православната црква и верниците го слават Свети Ѓeорѓи,...