Сигурно веќе ги имате сите состојки за оваа здрава смеса во вашата кујна

Доколку се борите со високиот крвен притисок и холестеролот, секако со целата терапија што ја пиете, пробајте го овој лек од народната медицина, секако пред да се консултирате со вашиот лекар.

Сигурно веќе ги имате состојките во вашата кујна, а ни тој нема толку лош вкус.

Благодарение на овој рецепт ќе ги држите под контрола крвниот притисок и холестеролот и се што треба да направите е да го консумирате седум дена, пишува naturalandheathyworld.com

Advertisement

Неопходно е:

парче рендан ѓумбир, едно чешне рендан лук, една лажица јаболков оцет, една лажица мед, една лажица сок од лимон

Подготовка:

Сите состојки се ставаат во блендер и се матат 30 секунди. Потоа процедете ја смесата и чувајте ја во фрижидер седумте дена кога ќе ја пиете.

Тој препорачува да земате една лажица од смесата пред појадок наутро и една лажица пред вечера. Не се препорачува консумирање повеќе од три пати на ден.

Статиите на нашиот портал служат ИСКЛУЧИВО ЗА ВАШЕ ИНФОРМИРАЊЕ, за било каков здравствен проблем ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДА СЕ КОНСУЛТИРАТЕ СО ДОКТОР!

Advertisement