Напитокот од лук и црвено вино ќе го исчисти вашиот организам од вишокот на соли и маснотии, па проблемите со надуеноста и вишокот килограми ќе бидат решени.

На нашиот организам некогаш му е потребно да се прочисти, поточно да ги исфрлиме токсините и да ја подобриме циркулацијата.

Овој природен лек ќе го направи сето тоа и ќе го исчисти организмот од вишокот соли и маснотии, но и ќе ве ослободи од стресот и хроничниот замор.

Покрај примената на овој лек, за долготрајни резултати е потребно и здраво да се храните, да не јадете брза храна и да пиете вештачки пијалаци полни со штетни додатоци.

Advertisement

Лицата кои не пијат вино може повеќе да пијат природни сокови од грозје, вишни и слично, бидејќи содржат здрави состојки.

Состојките потребни за овој напиток ви се 12 чешниња лук и пола литар црвено вино.

Подготовка

Исчистете го лукот и иситенете го, па ставете го во стаклено шише.

Додадете вино и добро затворите. Чувајте го на светлина две недели и секој ден протресувајте го неколку пати.

По две недели, процедете го напитокот и префрлете го во друго стаклено шише. Консумирајте по една лажица три пати дневно во текот на еден месец.

Ова е многу силен лек, па затоа применувајте го со пауза од шест месеци меѓу два третмани, односно само два пати годишно.

Advertisement