Јапонското јаболко или persimmon (лат. Diospyros) доаѓа од Азија – Кина, Кореја и Јапонија. Јапонското јаболко е високо ценето растение како природен лек. Земаме свежо овошје или сок од persimmon за лекување на запек и цревни воспаленија, хемороиди, стомачни заболувања, а може да помогне и против висок крвен притисок.

Јапонското јаболко зрее во зима. Нејзините плодови се големи и можат да тежат до половина килограм и се со прекрасна портокалова боја. На есен, листовите стануваат црвени и паѓаат, додека на дрвото остануваат само големи портокалови плодови. Изгледа како домат, а има вкус на мешавина од кајсија и праска.

За да ја добие целосната арома, плодовите мора да бидат целосно зрели, речиси црвени. Се берат во доцна есен, по првите мразови. Како што созрева, овошјето станува сочно, слатко и има пријатен вкус, а потоа може да се јаде со лажица. Јапонското јаболко е вистински извор на здравје.

Јапонско јаболко како лек

Advertisement

Јапонско јаболко за варење – Свежото овошје или сок од persimmon се зема за лекување на цревни заболувања како што се хроничен запек, воспалителни состојби и цревни инфекции. Исто така, јапонското јаболко од persimmon се користи како природен лек за нарушено варење и празнење на цревата.

Со помош на јаболкото каки се лечат и стомачни заболувања. Со ладен стомак, гастроентеритис, варење и други проблеми со варењето, ќе ни помогне каки јаболкото. Јаболкото каки е добро и за лекување на хемороиди, заболувања на црниот дроб и жолчката, како и за лекување на дијареа.

Јапонско јаболко за слабеење – Диететските влакна кои ги содржи се клучни за здраво слабеење бидејќи го намалуваат апетитот и го регулираат варењето. Регулирањето на варењето е особено важно, бидејќи така се намалува чувството на надуеност, а штетните материи ефикасно се елиминираат од телото.

Јапонското јаболко не содржи масти и го забрзува метаболизмот, а особено е корисно при физичка активност бидејќи содржи многу шеќер кој дава енергија.

Јапонското јаболко како лек за срцето – Содржи високо ниво на диетални влакна, феноли и минерали кои се многу пожелни за одржување на здравјето на циркулаторниот систем. Некои од флавоноидите што ги содржи persimmon се кемпферол и кверцетин, за кои е познато дека придонесуваат за здравјето на крвните садови и срцето. Соединенијата на танини, кои обично му даваат на овошјето горчлив и адстрингентен вкус, можат да го намалат крвниот притисок.

Подобар вид со јапонско јаболко – Тоа е одличен извор на витамин А, кој е важен елемент за одржување на здрав вид. Едно овошје persimmon содржи 55% од препорачаната дневна доза на витамин А, а содржи и лутеин и зеаксантин.

Јапонско јаболко од persimmon за имунитет – Одличен извор е на витамин Ц Редовното консумирање на persimmon му помага на организмот да го зајакне имунитетот, кој е најважната линија на одбрана од вируси и бактерии кои ни се закануваат во овој период од годината.

Јапонско јаболко за тироидната жлезда

Третманот на тироидната жлезда може да се направи со помош на вашиот лекар, но постои и природен лек за штитната жлезда кој ќе ви помогне да го стимулирате правилното функционирање на тироидната жлезда.

Природно решение за проблемите со тироидната жлезда е правилната исхрана која вклучува храна богата со јод и селен. Каки јаболкото е богато со минерали како што се калиум, магнезиум, калциум и фосфор. Витамини Б, Ц и Е и амино киселини како што се лизин, аланин и триптофан.

Тинктура од јапонско јаболко – Исцедете сок од јапонско јаболко и измешајте со 70% алкохол. 200 ml сок содржи 40 ml алкохол. Тинктурата се зема по една лажица три пати на ден пред јадење.

Смути за тироидна жлезда

Наведените количини се за правење две смути.

Потребни состојки:

  • 3 дл бадемово млеко
  • 1 банана
  • 2 киви 1 ѓумбир од
  • јаболко persimmon 2 супени лажици чиа семе 1 лажичка спирулина во прав свежо исцеден сок 1 засладувач од портокал по избор: мед, сируп од агава, шеќер од бреза или стевиа 4 бразилски ореви

Подготовка:

Излупете ги бананите, кивито, persimmon и ѓумбирот. Оставете едно киви и неколку кришки јаболка каки за декорација, а остатокот од овошјето исечете го на парчиња.
Ставете во блендер, додадете бадемово млеко, сок од портокал и спирулина во прав. Измешајте сè додека не добиете густа течност.

Проверете го вкусот на смутито и засладете го по вкус.

Истурете го смутито во два сада и во секој додадете по една лажица чиа семе и измешајте. Оставете околу 15 минути семките да ја впијат течноста.

Статиите на нашиот портал служат ИСКЛУЧИВО ЗА ВАШЕ ИНФОРМИРАЊЕ, за било каков здравствен проблем ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДА СЕ КОНСУЛТИРАТЕ СО ДОКТОР!

Advertisement