ОМАЛАКСАНОСТ, ГЛАВОБОЛКА И БОЛКИ СЕ ПОЧЕСТИ ПОРАДИ ПРОМЕНАТА НА ВРЕМЕТО! Д-р...

0
Д-р Бисерка Обрадовиќ апелира на симптомите при временските промени и како да ги ублажите! Летово сè почести временски промени погодуваат многу, особено хронични пациенти и...

Ослободете се од ДИЈАРЕЈАТА за кратко време! Храна која можете да...

0
Многумина имаат проблем со оваа болест Дигестивните проблеми, како што е меката столица, се појавуваат ненадејно и се предизвикани од бактерии, вируси или...

ДАЛИ ЗАДНИКОТ ВЕ ЧЕША ЧЕСТО? Овој симптом може да биде предизвикан...

0
Реагирајте на време. Бактериите обично влегуваат во нашето тело преку кожата и устата поради лошата хигиена или контакт. Ова се знаци кои укажуваат на присуство...

Антибиотик, антиоксиданс, го чисти кpвoтoкoт, го регулира холестеролот и киселоста во...

0
Постојат многу домашни препарати приготвени од природни состојки кои имаат способност да лекуваат различни болести, но овојпат ќе ви го претставиме домашниот антибиотик според...

Една лажица од ова и заспивам како топ, ништо не ме...

0
Несоница (инсомниа) е нарушување кое се манифестира со потешкотии во заспивање или одржување на сонот, кои влијаат на целокупното здравје и го афектираат квалитетот...

ПИТА СО МЕСО ОД ГОТОВИ КОРИ: Потребни се само 10 минути...

0
Месната пита од готови кори може да биде совршен појадок или ручек кој се подготвува многу брзо Парче топла пита со месо и шолја јогурт...

Драгица Бојовиќ, единствениот доктор по фармацевтски науки во областа на лековитите...

0
Драгица Бојовиќ, единствениот доктор по фармацевтски науки во областа на лековитите билки во Црна Гора, научните знаења ги применува во Билната аптека “Свети Василие...

ЕВЕ КАКО ДА ЈА ИСФРЛИТЕ ВИШОКОТ ВОДА ОД ТЕЛОТО: Нозете повеќе...

0
Дали навечер сте забележале длабоки траги од не толку тесни чорапи на нозете? Дали вашата тежина одеднаш се зголеми без причина? Дали имате оток,...

МАЈЧКОТО МЛЕКО ИМА ГОЛЕМИ ПРИДОБИВКИ ЗА ДЕТЕТО: ЕВЕ КОЛКУ ТРЕБА ДА...

0
Неспорно е колку предностите на мајчиното млеко има за бебињата. Овој природен извор на храна го намалува ризикот од астма, дебелина, синдром на ненадејна смрт...

Симптоми кои сигнализираат тромб во ногата

0
Тромбозата се смета за една од најопасните услови за човечкиот живот. Може да се развие дури и ако немате очигледни проблеми со циркулацијата и...

Последни објави

ТОА Е МНОГУ ОПАСНО: Задржувањето на урина во мочниот меур доведува до 5 сериозни...

0
А еден е особено опасен. Задржувањето на урината подолго време може да предизвика здравствени проблеми, особено ако непразнењето на мочниот меур подолго време стане навика....

4 причини зошто ноктите можат да пожолтат

0
Ако сте забележале дека вашите нокти пожолтеле, можеби мислите дека маникир ќе ги спаси. Овој феномен може да биде предизвикан од неколку работи, а...

Тајно ја снимила својата дадилка: Потоа го споделила видеото на СОЦИЈАЛНАТА МРЕЖА и буквално...

0
Работата на дадилка е исклучително напорна и одговорна Сите оние кои барем накратко платиле некого да се грижи за нивните деца, можеби сакале да ја...

Најмоќниот пијалок против ПОТЧЕНИ НОЗЕ: Овој народен „лек“ дава резултати по ДВА дена, а...

0
Има многу причини зошто ни отекуваат нозете, некои од факторите се: Треска, проблеми со крвните садови, бубрежни нарушувања, бременост, хормонални пореметувања... Иако овој проблем не...

САКАТЕ ДА ГИ ОТСТРАНЕТЕ ДАМКИТЕ ОД БЕЛИОТ ЃОН: Направете ваша паста и гледајте како...

0
Белите патики или патиките со бел ѓон се апсолутен хит со години. Патиките го освоија светот. Се носат во сите бои, а најпопуларни се...