Како да се ослободите од херпесот на устата

0
Херпесот е вирус кој не исчезнува од организмот. Ако еднаш сте имале непријатни, болни, мали меурчиња полни со течност на усните или околу усните,...

ЦВЕЌЕ Кое мора да го имате во вашиот дом: Го нарекуваат...

0
Красула е најпопуларното дрво на пари во нашиот регион. Англиското име е жад растение или на латински crassula ovata е едно од најлесните растенија...

ОМАЛАКСАНОСТ, ГЛАВОБОЛКА И БОЛКИ СЕ ПОЧЕСТИ ПОРАДИ ПРОМЕНАТА НА ВРЕМЕТО! Д-р...

0
Д-р Бисерка Обрадовиќ апелира на симптомите при временските промени и како да ги ублажите! Летово сè почести временски промени погодуваат многу, особено хронични пациенти и...

Ослободете се од ДИЈАРЕЈАТА за кратко време! Храна која можете да...

0
Многумина имаат проблем со оваа болест Дигестивните проблеми, како што е меката столица, се појавуваат ненадејно и се предизвикани од бактерии, вируси или...

ДАЛИ ЗАДНИКОТ ВЕ ЧЕША ЧЕСТО? Овој симптом може да биде предизвикан...

0
Реагирајте на време. Бактериите обично влегуваат во нашето тело преку кожата и устата поради лошата хигиена или контакт. Ова се знаци кои укажуваат на присуство...

Антибиотик, антиоксиданс, го чисти кpвoтoкoт, го регулира холестеролот и киселоста во...

0
Постојат многу домашни препарати приготвени од природни состојки кои имаат способност да лекуваат различни болести, но овојпат ќе ви го претставиме домашниот антибиотик според...

Една лажица од ова и заспивам како топ, ништо не ме...

0
Несоница (инсомниа) е нарушување кое се манифестира со потешкотии во заспивање или одржување на сонот, кои влијаат на целокупното здравје и го афектираат квалитетот...

ПИТА СО МЕСО ОД ГОТОВИ КОРИ: Потребни се само 10 минути...

0
Месната пита од готови кори може да биде совршен појадок или ручек кој се подготвува многу брзо Парче топла пита со месо и шолја јогурт...

Драгица Бојовиќ, единствениот доктор по фармацевтски науки во областа на лековитите...

0
Драгица Бојовиќ, единствениот доктор по фармацевтски науки во областа на лековитите билки во Црна Гора, научните знаења ги применува во Билната аптека “Свети Василие...

ЕВЕ КАКО ДА ЈА ИСФРЛИТЕ ВИШОКОТ ВОДА ОД ТЕЛОТО: Нозете повеќе...

0
Дали навечер сте забележале длабоки траги од не толку тесни чорапи на нозете? Дали вашата тежина одеднаш се зголеми без причина? Дали имате оток,...

Последни објави

НА ФБ праша за ИСКУСТВА од летувањето во Албанија: Сите го даваат ИСТОТ одговор...

0
Нашиот народ се повеќе ја избираат Албанија како дестинација за одмор, а како омилени одморалишта во оваа земја се издвојуваат Саранда, Драч, Валона и...

КАФЕ 15 ЕВРА! Шок ценовник од Грција кружи на ИНТЕРНЕТ: Тоа е класна дискриминација!...

0
Со почетокот на летната сезона почнаа и приказните за цените на одморите на различни туристички дестинации, а кај нас Грција најмногу се споменува како...

Проблеми со гастритис, чиреви, дебело црево, киселина и варење? Пробајте го народниот лек од...

0
Рецептот е многу едноставен За лекот ви треба свежа зелка и соковник. Треба да исцедите 1-1,5 dcl свеж сок од зелка секое утро. Пијте го...

На дланката се гледаат симптоми на ОПАСНА состојба: Кожните набори го кријат знакот дека...

0
Симптомите на висок холестерол на рацете не се само испакнатини на кожата или чувство на печење, туку и оваа промена во наборите на дланките. Високиот...

Еднаш месечно исчистете го клима уредот на овој начин и не се грижете: Ќе...

0
Дали знаете како правилно да ја исчистите климата и зошто е тоа толку важно? Задолжително еднаш месечно исчистете го клима уредот на овој начин: Исклучете го...