Бабин Заб е билка која мажите ги прави уште посилни

0
За билката Бабин Заб (lat. Tribulus Terrestris) денес ни пишува билкарот Мартин Најдовски, а доколку имате прашања, истите можете да му ги поставите на...

КАКО ДА НАПРАВИТЕ МАСТ ОД СЕНФ: ЛЕК ЗА БОЛКИ ВО КОЛЕНА...

0
Повеќето од нас се запознати со чувството на болка во зглобовите. Оваа состојба е сè почеста во последните години, а се појавува и кај...

Со комбинирање на само три состојки, можете целосно да ги иcчистите...

0
Овој пијалак кој ги исфрла маснотиите од телото и многу поволно влијае врз здравјето на целиот организам. Со негова помош можете да го cпаcите...

ОВОЈ ЛЕК Е ПОДОБАР ОД АНТИБИОТИК: Стар народен лек за астма,...

0
Ако сакате да го забрзате лекувањето и да спречите развој на болеста, побарајте спас во овој стар лек на нашите баби со кој порано...

Дали вашето срце е здраво? Направете брз тест на мраз и...

0
За половина минута можете да проверите дали треба да одите на лекар или не Иако сите знаеме дека добрата состојба на срцето е од витално...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ КОЛКУ ИМА РОК НА УПОТРЕБА ЛУКОТ: Сите го чуваме...

0
Соодветното складирање гарантира дека лукот ќе остане за јадење долго време. Идеално е да се чуваат неизлупени глави на суво, воздушно и темно место....

ДАЛИ НЕКОГАШ СТЕ ЗАБЕЛЕЖАЛЕ ДЕКА ВАШАТА СТОЛИЦА Е ЦРНА: Постојат 5...

0
Ако некогаш сте имале малку непредвидлива исхрана, сте земале суплементи на железо или сте пиеле премногу алкохол на вечерно излегување, тогаш шансите да забележите...

„ВРЕМЕТО ДИРЕКТНО ВЛИЈАЈЕ НА КРВНИОТ ПРИТИСОК! Направете ги овие 3 РАБОТИ...

0
Др. Петар Оташевиќ открива како бурите влијаат на нашето ментално и физичко здравје и што треба да правиме. Сведоци сме, вели за Курир ТВ кардиологот...

НЕ СЕ ПЛАШЕТЕ, ТИЕ НЕ СЕ ЗАРАЗНИ: Афтите болат многу, но...

0
Афтите се вид на мал чир во усната шуплина и не се заразни, но се многу болни. Тие можат да бидат предизвикани од стрес,...

ЛЕК ЗА ЖЕЛУДНИК желудникот: Доволно е да испиете 2 лажици од...

0
Доволно е да испиете 2 лажици од овој лек доколку имате бoлки во желудникот, проблеми со црниот дроб или имате несоница. Копривата е најдобар...

Последни објави

Совет од ендокринолог: жените над 40 години треба да изедат една жолчка од јајце

0
Совет од ендокринолог: жените над 40 години треба да изедат една жолчка од јајце Во оваа статија ќе ве запознаеме со придобивките од земањето жолчка...

СЛИКА ОД 1984 ГОДИНА – ЗНАЕТЕ ЛИ КОЈА Е ОВАА ЖЕНА: Никогаш нема да...

0
На социјалните мрежи често се појавуваат фотографии и објави од младоста на јавните личности, а овој пат една таква слика на Неда Украден ја...

На ШОКАНТЕН начин дозна дека е бремена: Тинејџерка отишла на ДЕПИЛАЦИЈА, а животот од...

0
17-годишната Лаура имаше третман за отстранување на влакна Козметичарката забележала дека жената е многу чувствителна на топлината на восокот и и поставила прашање кое ја...

Билка која ја нарекуваат вистинско чудо, а никој не ја забележува

0
Тушт е горчлива и солена билка која често се користи во медитеранската и индиската кујна. Половина шолја тушт содржи повеќе од 1.000 IUs витамин...

ИНХАЛАЦИЈА СО БИЛНИ РАСТЕНИЈА се решава ВОСПАЛЕНИЕ НА СИНУСИТЕ: Народниот билкар открива брзи и...

0
Синузитисот е многу честа појава и речиси секој барем еднаш се борел со болен, отечен и затнат нос што ништо не помага. Откриваме како...