Дознајте дали вашето ТЕЛО Е КИСЕЛО со помош на цвекло: Еве...

0
Интересно е тоа што цвеклото може да помогне да се одреди нивото на киселина во желудникот. Сè што треба да направите е да го...

Ве боли УВОТО: Неколку совети како да се ослободите од болка...

0
Справувањето со болката често излегува од контрола и тогаш најдобро е да побарате лекарска помош. Но, кога болката не е толку силна и опасна,...

Го нарекуваат ЧУДО НА ПРИРОДАТА: За само СЕДУМ дена го намалува...

0
Сигурно веќе ги имате сите состојки за оваа здрава смеса во вашата кујна Доколку се борите со високиот крвен притисок и холестеролот, секако со целата...

НЕ МОЖЕШЕ ДА ГИ ПОДНЕСЕ СТРАШНИТЕ БОЛКИ: Со една намириница ги...

0
Страдам од артритис и постојано се соочувам со болки во зглобовите кои понекогаш ме спречуваат дури и да станам од кревет“, ја започнува својата...

ОД СТОМАК ЌЕ ОСТАНАТ САМО ПЛОЧКИТЕ: Цел свет полуде по рецептот...

0
Кога Питер Карвел на YouTube го објави рецептот и подготовката на фантастичен пијалок за слабеење, сите полудеа по него. Станува збор за рецепт кој го...

Домашен напиток за прочистување на цревата и за зајакнување на имунитетот!

0
Уште од древни времиња се верувало дека ние сме тоа што го консумираме, но за жал, денес со стресниот модерен начин на живот, не...

Дали ЧКРИПИТЕ со забите навечер додека спиете? Овие шест знаци ќе...

0
Истражувањето од 2020 година открило поврзаност помеѓу стресот и чкртањето на забите и откриле дека луѓето кои се под голем стрес најчесто го имаат...

Отечени прсти: 11 можни причини и најдобрите домашни третмани

0
Прстите отекуваат поради многу причини, а многу од нив се и безопасни. Но, понекогаш подуеноста, медицински позната како дактилитис, укажува на посериозна здравствена состојба....

ДОКОЛКУ ВИ ПРСКА МАСЛО ОД ТАВА ДОДЕКА СЕ ПРЖИ СЛАНИНА, САМО...

0
Имено, за да спречите вакво нешто, постојат неколку мали трикови, задолжително пробајте ги. Пржењето на масло може да биде многу неуредно и исцрпувачко за секоја...

Како правилно да се чува ЛЕБОТ? Скоро СИТЕ го ставаат на...

0
Можеби мислите дека некои намирници лесно се одржуваат свежи во кујната, но треба да запомните дека и лебот е расиплива храна доколку не се...

Последни објави

Го фрлила бебето во канализација, а потоа наишла на ГЛУТНИЦА СО КУЧИЊА: Камерата снимила...

0
Новороденчето го завиткале во најлонска кеса и го фрлиле во канализација, а потоа се случило нешто неверојатно Недолго по раѓањето на бебето во Индија (само...

Чекаше девет месеци за да ја види жената во болница: Кога му ја покажаа,...

0
Постар господин од Италија дојде во болница со букет рози за да ја посети својата сопруга по долго време. Кога го однесоа кај неа...

НАЈЕВТИНИОТ ЛЕК ЗА „ПОМАГА“ НА КОСКИТЕ И ЗГЛОБОВИТЕ: За само 7 дена ги отстранува...

0
НАЈЕВТИНИОТ ЛЕК ЗА „ПОМАГА“ НА КОСКИТЕ И ЗГЛОБОВИТЕ: За само 7 дена ги отстранува сите болки во зглобовите, нозете, грбот. Најевтиниот природен лек по совет...

Бактерии кои го напаѓаат дебелото црево: Ако ги имате овие СИМПТОМИ, можеби не сте...

0
Веројатно веќе сте слушнале дека најголемиот проблем со клостридијата е тоа што е отпорна на речиси сите видови постоечки антибиотици. Она што може да...

БЕШЕ НАЈУБАВАТА ЖЕНА НА ЈУГОСЛАВИЈА: Двапати ги сменила верата и името!

0
Ита Рина е актерка за која речиси сите досега слушнале, барем додека го решавате крстозборот. Сепак, малкумина знаат дека зад нејзиното име се крие...