Најлесно средство за чистење прозорци што ќе направи да изгледаат како...

0
Најлесно средство за чистење прозорци што ќе направи да изгледаат како нови Пред сè, треба да забележиме дека иако сите мислиме дека е подобро да...

Ако најдете вакво нешто, оставете го – ќе ви донесе среќа

0
Ако најдете вакво нешто, оставете го - ќе ви донесе среќа Потковица Потковицата одамна е познат симбол на среќа и среќа, а се вели дека...

ОВА СЕ ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА БАБА ВАНЃА: Следеше ОГРОМЕН ШОК кога...

0
ОВА СЕ ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА БАБА ВАНЃА: Следеше ОГРОМЕН ШОК кога ЈА СПОМЕНА МАКЕДОНИЈА! Баба Ванѓа или Вангелија Димитрова, моминско презиме Пандева, е родена во...

ОДБИ ДА ГО КРСТИ ДЕТЕТО НА НАЈДОБРИОТ ПРИЈАТЕЛ: Кога ќе слушнете...

0
ОДБИ ДА ГО КРСТИ ДЕТЕТО НА НАЈДОБРИОТ ПРИЈАТЕЛ: Кога ќе слушнете САМО ЕДНА ОД ПРИЧИНИТЕ, ќе сфатите зошто! Овој човек на почетокот бил среќен затоа...

Ароганцијата е вродена во 5 знаци од Зодијакот

0
Ароганцијата е вродена во 5 знаци од Зодијакот Секој има лични граници. Луѓето сакаат да бидат почитувани за никој да не ги тера. На многумина...

Можеби не знаете, но овие работи мора да ги чистиме секој...

0
Можеби не знаете, но овие работи мора да ги чистиме секој ден Некои луѓе избираат да ги чистат своите куќи секоја недела, други на секои...

Предвидувања на Баба Ванѓа: Еве што наводно не чека

0
Предвидувања на Баба Ванѓа: Еве што наводно не чека Баба Ванѓа, бугарска пророчица која почина во 1996 година на 85-годишна возраст, предвидуваше настани за многу...

Септември може да ни донесе 2 крајно неповолни дена

0
Септември може да ни донесе 2 крајно неповолни дена Ѕвездите велат дека во секој месец има опасни и неповолни денови. Само бројот на такви денови...

Топ трик за подготовка на зимска храна без стерилизација – нема...

0
Топ трик за подготовка на зимска храна без стерилизација - нема да експлодира ниту една тегла Повеќето домаќинки ги стерилизираат теглите кога подготвуваат зимница, бидејќи...

Дали ги чувате доматите во фрижидер? Во овој случај, тоа воопшто...

0
На овој начин ќе остане свеж многу подолго од вообичаеното Во текот на летото, доматите се додаток на речиси сите јадења на трпезата. Единствената мана...

Последни објави

Најлесно средство за чистење прозорци што ќе направи да изгледаат како нови

0
Најлесно средство за чистење прозорци што ќе направи да изгледаат како нови Пред сè, треба да забележиме дека иако сите мислиме дека е подобро да...

Еден лекар ми го даде овој совет и засекогаш заборавив на болките во грбот

0
Еден лекар ми го даде овој совет и засекогаш заборавив на болките во грбот Иако нашата машина за перење е верен помошник во домашните работи,...

Прославата излезе од контрола: Кумата се качила на покривот и фрлала ѓерамиди!

0
На една свадба веселбата излегла од контрола кога кумата се качила на покривот, а видеото од прославата минатата година завршило на социјалните мрежи. Имено, таа...

НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА СТАВАТЕ ВОДА ИЛИ МЛЕКО ВО палачинки: ЕДНА СОСТОЈКА ДАВА МЕКОСТ,...

0
Рецепт за совршена палачинка Состојки за меки палачинки: 3 чаши брашно, 2,5 чаши кисела вода, 1 лажица шеќер, малку сол, 1/2 лажичка прашок за пециво, ...

Рецепт за пилешки крилца со ајвар: Крцкав и зачинет ручек за есенските денови

0
Сигурно сте пробале пилешки крилца на многу начини, но овие со ајвар се особено вкусни Пилешките крилца се јадење со кое многу луѓе сакаат да...