Баба ШОКИРАНА: Отишла кај гатачка поради својот МРТOВ сопруг, а за...

0
Како што открила, по смртта на нејзиниот сопруг почнале да се случуваат чудни работи Верувањето во духови постои од памтивек. Уште од античко време, до...

ДОКТОР ЈА ОТКРИ ВИСТИНАТА ЗА СОДА БИКАРБОНА: Божји дар за желудник...

0
Ја неутрализира киселината половина час, и ефектот е завршен, ја нема Гастроентерологот проф. И д-р Воислав Перишиќ предупреди на сода бикарбона која луѓето ја пијат...

КОГА ЌЕ СЕ РАЗБУДЕТЕ, НАПРАВЕТЕ ГО ОВА, ВЕДНАШ ЌЕ БИДЕТЕ ПОДОБРИ:...

0
Истегнувајќи се во кревет, по будењето треба да го тапкате целото тело, добро да ги триете очите и ушите Вртоглавица, мачнина и мачна болка во...

Водењето љубов по 40 веќе не е исто: Еве 5 промени...

0
Погледнете какви промени во сексуалниот живот доаѓаат во четириесеттите. Кога ќе влеземе во четириесеттите, хормоналните промени се неизбежни. Со промените во телото и расположението се менува...

АКО СЕ ОДНЕСУВА ВАКА – ЖЕНАТА НЕ ГО САКА МАЖОТ: 8...

0
Има многу несреќни сопрузи кои имаат разни проблеми со своите сопруги. Но, и покрај различните брачни проблеми кои можат да се појават, има некои...

ФАРМАЦЕВТ Тврди ДЕКА ОВОЈ ТРИК УСПЕШНО ЈА ОТСТРАНУВА БОЛКАТА НА УВОТО:...

0
Така ќе се „создаде вакуум“ и топлина, што помага при болки во увото, вели фармацевтот Инфекциите на ушите се чест проблем, а според неодамнешните студии,...

ВАКА СЕ ПОДГОТВУВААТ НАЈДОБРИТЕ ЌОФТИЊА ВО СОС: Омилен ручек на целото...

0
Ако има идеален ручек, тоа се ќофтиња во сос од домати со пире од компири. Компоненти: 500 гр мешано мелено месо 1 главица кромид 5...

„КОЛКУ E ПОКРАТКО ЖЕНСКО здолниште и ПОГОЛЕМИ штикли, ТОЛКУ НЕЈЗИНИОТ ЖИВОТ...

0
Познат експерт за женска психологија тврдеше дека постои јасен знак дека жената е несреќна. Ерик Марија Ремарк (1898 - 1970) германски писател кој остана запаметен...

Енергетска бомба: Направете го овој пијалок и заборавете на сезонските настинки,...

0
Моќен напиток за студените денови... Лукот, сокот од лимон и маслиновото масло претставуваат една од најдобрите комбинации, како за имунитет , така и за слабеење. Имено,...

На кого да му верувате ако не нему: Најстариот доктор на...

0
Според неврологот Хауард Такер, кој во јули наполни 101 година, клучот за подолг живот е прилично едноставен. Д-р Хауард Такер, невролог од Кливленд, ја носи...

Последни објави

ПРАСЕ СЕ ПРЕВРТИ КАКО ВО АКЦИСКИ ФИЛМ: Урнебесно видео на социјалните мрежи – ОВА...

0
Свињата се преврте, како хероите во акционите филмови, а потоа полека стана и го запре сообраќајот. Ова може да се случи само во Србија! На социјалните...

Ова е најмоќниот природен лек за отечени НОЗЕ!

0
Едемот е зголемување на волуменот на течност во меѓуклеточниот простор. Отекување на нозете може да настане од различни причини: треска, проблеми со крвните садови,...

Сварете го лимонот навечер и испијте го напитокот штом се разбудите – за два...

0
За здрав и квалитетен живот многу е важно како ќе го започнете денот. Многумина пијат топла вода со лимон во утринските часови, но со...

Коренот кој ги лекува сите респираторни проблеми: Ги убива бактериите, ги обновува белите дробови!...

0
Коренот кој ги лекува сите респираторни проблеми: Ги убива бактериите, ги обновува белите дробови! (РЕЦЕПТ) Рен за синуси и неговиот ефект врз респираторниот тракт. Остриот...

СЕКОЈА ЖЕНА ТРЕБА ДА ГО ИМА ОВА ЦВЕЌЕ: Се верува дека носи среќа, благосостојба...

0
Растенијата во затворен простор го облагородуваат секој простор и го прават пожив, поприроден, поубав, а едно од омилените растенија е спатифилумот, попознат по името...