ОВЕН

Вредни сте и посветени на работата, но сепак не доаѓате до конкретен резултат и награда. Бидете трпеливи, бидејќи напредокот е неизбежен. Време е да престанете да бркате личност која очигледно не ви го дава вниманието што го очекувате. Пречувствителни сте.

БИК

Песимисти сте за моменталната деловна ситуација. Ви се чини дека некоја битка е однапред изгубена. Сепак, направете план! Сте поставиле ѕид околу себе, другите не ви приоѓаат затоа што изгледа како невозможна мисија. Треба да бидете поопуштени. Дотолку подобро.

Advertisement

БЛИЗНАЦИ

Поволен ден за образование и учење. Напредувате преку стекнување на нови знаења. Ја чувствувате енергијата, чувствувате дека лесно можете да совладате сè. Расплетот на настанот ве очекува откако најискрено ќе му кажете на партнерот како се чувствувате. Проблеми со прекумерна нервоза и стрес.

РАК

Можни се потешкотии со претпоставените. Сепак, не треба да се откажувате од вашите цели. Но, бидете внимателни во нивното презентирање! Не сте подготвени за отворен флерт. Сте се повлекле во себе и не е лесно да ве достигнат во таа состојба. Чувствителни зглобови, можни исчашувања.

ЛАВ

Се наоѓате во прилично неизвесна финансиска ситуација. Тоа ве прави многу нервозни. Не ви се допаѓа кога не знаете на што точно сте! Размислете малку за вашата тактика кога е љубовта во прашање, тоа не е најдобро. Слаба концентрација и промени во расположението.

ДЕВИЦА

Не можете да постигнете многу без детално планирање и труд. Неопходно е да се вложи максимум. Резултатите ќе бидат видливи. Направете нови планови со партнер кој слепо ве слуша. Вашата доминација е очигледна, но не претерувајте. Нема поголеми проблеми

ВАГА

Можно е некој да ја злоупотребува вашата добрина. Важно е да научите да ја повлечете линијата на време. Мислите дека веќе сте дозволиле многу. Една личност постојано ви се додворува. Не сакате да имате ништо со тоа, но не можете да се ослободите од него. Избегнувајте внес на алкохол

ШКОРПИЈА

Доколку сакате да ја подобрите заработката, неопходно е да заземете поинаков став кон работата што ја работите. Направете план за работа, со дозвола на мало отстапување. Како сега љубовниот живот да ти е на последно место. Размислете добро за сè. Проблеми со уринарниот тракт.

СТРЕЛЕЦ

Засега треба да се помирите со недоразбирањето на колегите, подоцна ќе биде подобар период за промени. Не го присилувајте партнерот на ништо. Дајте му доволно време сам да донесе некои одлуки. Можен е пад на имунитетот. Земајте повеќе витамини и минерали

ЈАРЕЦ

Добар организатор сте и денес вашите способности ќе излезат на виделина. Лесно воспоставувате ред и дисциплина. Во моментов се чини невозможно да се направи стабилна врска. Сепак, има време за пресврт. Чувствителна област на градите. Не се напрегајте, одморете се!

ВОДОЛИЈА

Доаѓате до помалку пари, но имате и некои трошоци. Трошете пари внимателно! Нема поконкретни настани и тоа ве загрижува. Долго време сте сами и не ви одговара. Можна е мигрена. Долго ве мачи несоница, и уморни сте.

РИБИ

Работите повеќе отколку што треба, затегнете ја рачната сопирачка за да не влијае на полето на здравјето. Давате премногу, а не сте задоволни со постигнатото. Можно е да игнорирате некои забелешки на партнерот, што дополнително го нервира. Принудувајќи инает на двете страни. Респираторни инфекции.

Advertisement