ПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

СТАЛНО се будите пред да се вклучи АЛАРМОТ? Експертите објаснуваат зошто тоа се случува!

0
Вашиот телесен часовник реагира на рутината, станувајќи поефикасен кога одите во кревет секоја вечер во исто време и се будите секое утро во исто...

НАШИТЕ СТАРИ ЗАДОЛЖИТЕЛНО СТАВАЛЕ ЕДЕН ПРЕДМЕТ ВО КИСЕЛАТА ЗЕЛКА: Само така расолот им беше...

0
Традиционална зимница која се подготвувала со векови. Новите рецепти за кисела зелка обично почнуваат со зборовите - толку сол е потребна за толку зелка (или...

ДЕНЕСКА СЛАВИМЕ Преображение на Господ Исус Христос: Зошто е задолжителен постот во денот кога...

0
Преображението Господово се смета за важен момент во христијанската вера, што укажува на божествената природа на Исус Христос и неговата улога како Спасител и...

Уринирате често ноќе? Тоа може да биде знак за некои здравствени проблеми

0
АКО понекогаш се будите ноќе и имате потреба да уринирате, тоа е сосема нормално. Можеби сте испиле премногу течност и ви е полн мочниот...

Лек стар околу 2.000 години: Овие три состојки се превенција од ДИЈАБЕТЕС и ХОЛЕСТЕРОЛ...

0
Овој рецепт е пронајден во древиот манастир во Тибет, напишан на глинени плочи Напишан е пред повеќе од 2000 години, а...

ЗНАЕТЕ ДЕКА „Плава Нивеа“ Е ДОБРА, НО ОВА СИГУРНО НЕ СТЕ...

0
Сите знаеме дека ова е висококвалитетна крема и дека неговата употреба има многу предности, но дали го знаевте следново за него. Кремот Nivea во класична,...

ЈАС НЕ КУПУВАМ ДОМАТИ ВО ЗИМА: Само неколку луѓе знаат за...

0
На интернет можете да најдете многу совети за подготовка на зимница, но веруваме дека сеуште не сте знаеле за овој трик. Едноставен и вкусен рецепт...

Атиџе ПОКАЖА КАКО ПРАВИЛНО СЕ СПРЕМА ТАТЛИЈА

0
Емисијата „Вкусот на традицијата“ чиј водител е Андијана Алачки се пофали дека наскоро ќе споделат рецепт подготвен од златните раце на медената Атиџе. Имено, таа...

НЕ ЈА ФРЛАЈТЕ ВОДАТА ВО КОЈА СЕ ВАРАТ КОМПИРИТЕ, ТАА...

0
Има бројни придобивки за телото. Откако ќе ги излупиме компирите, обично брзаме што побрзо да ја истуриме водата во која се варени. Сепак, откако ќе...

Лековити својства на зелката: Еве како и кога да ја користите...

0
Незаменлива состојка во многу јадења, зелката е исто така ценет лек. Нашите баби сè уште знаеја и успешно ги користеа листовите зелка за лекови. Предлагам...

Почнале да го палат пензионерот, па погледнале во вреќата со телото:...

0
Властите ги истражуваат деталите за необичниот пропуст. Човек во Кина бил спасен неколку моменти пред да биде однесен на кремирање, бидејќи од чиста среќа погребниците...

УШТЕ ЕДНА КРАЖБА: Старица погледнала дали ја видел некој и украла...

0
Доволно е само момент на невнимание да ве остави без вашите скапоцени работи, затоа внимавајте, бидејќи крадците демнат на секој чекор. На страницата на Инстаграм...

ЗА ОВА СЛАТКО СЛАТКО ВИ ТРЕБААТ САМО 4 СОСТОЈКИ: Ќе го...

0
ЗА ОВА СЛАТКО СЛАТКО ВИ ТРЕБААТ САМО 4 СОСТОЈКИ: Ќе го освои вашето СРЦЕ! (ВИДЕО) Воодушевете го семејството со ова домашно уживање... Денеска ви претставуваме рецепт...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Потрошила 2500 евра за операција за да биде убава на венчавката: Изгледот ми беше...

0
Рут Парсон (45) е Американка, а уште од мала и пречеа спуштените очни капаци, што ги покриваа нејзините прекрасни сини очи, па решила да...

Оригинален рецепт за БОСАНСКА ПИТА СО КОМПИР: Направена со ГОТОВИ кори, а вкусот е...

0
Секако, особено е вкусен од домашни кори, но бидејќи денешните домаќинки немаат многу време да ја „растегнат“ кората, можен е и рецепт со оние...

Денеска се празнува најголемиот пролетен празник: Што треба, а што не треба да правите...

0
На 6 мај, Православната црква го одбележува денот на страдањата на великомаченикот Свети Ѓeорѓи. На 6 мај, православната црква и верниците го слават Свети Ѓeорѓи,...

Рецепти