ПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

НИКОЈ НЕ САКАШЕ ДА СЕДИ СО МЕНЕ НА КЛУПА Болна исповед на кралицата на...

0
Родена е во 1943 година, како петто од шесте деца Родена е во Македонија во 1943 година, како петто од шесте деца. Нејзиниот татко ја...

Неговата сопруга заборавила да се одјави од Фејсбук, па тој случајно ја открил најголемата...

0
Еден случаен поглед му го нарушил сето она во кое верувал и за кое живеел. За десет години колку што сме во брак, никогаш...

„ТОА Е КАКО ДА СТЕ СТАВИЛЕ КИСЕЛИНА ВО СТОМАК“ Нутриционист открива зошто е лошо...

0
Бидејќи газираните пијалоци содржат сода, ни се чини дека го забрзува варењето и ни олеснува, но всушност не е така, забележува нутриционистот. За време на...

ОТИДЕВ ВО ГЕРМАНИЈА ДА РАБОТАМ, А ДЕНЕС МАЈКА МИ ГО СЛИКА ЧОВЕКОТ СО КОЈ...

0
Ви пренсуваме вирален разговор кои го расположија целиот регион! ОТИОВ ВО ГЕРМАНИЈА ДА РАБОТАМ, А ДЕНЕС МАЈКА МИ ГО СЛИКА ЧОВЕКОТ СО КОЈ СОПРУГА МЕ...

ЗЛАТНИ ПРАВИЛА ЗА ГОТВЕЊЕ ШПАГЕТИ: Само така вашите тестенини секогаш ќе бидат совршено подготвени

0
Проверете дали правите некои големи грешки... Колку пати сте подготвиле совршен сос, но шпагети или некој друг вид на тестенини не излегуваат како што треба. Секој...

ПОМОЛЕТЕ СЕ ЗА ЗДРАВЈЕ, ЉУБОВ И РАДОСТ: Славиме голема маченичка од...

0
Родена е во селото Слатина, во Мегленската област, од сиромашни селски родители, коишто имаа уште три ќерки. Света Злата беше кротка и побожна девојка,...

ДАЛИ ЈА ПЕРЕТЕ КРПАТА ОТКАКО ЌЕ СЕ ИСТУШИРАТЕ ИЛИ ПОВТОРНО ЈА...

0
Кога после ТУШИРАЊЕ темелно се бришете со крпа, дали обично го закачувате на некој ѕид во бањата и потоа продолжувате со хигиенските ритуали? Толку влажна...

МАКЕДОНЦИТЕ СЕ ЛУДИ ПО ОСЛИЧ, А ОВА НЕ ГО ЗНААТ: ВЕДНАШ...

0
Но, има нешто што не знаете за оваа риба. Осличот е риба која редовно се подготвува на нашата трпеза за време на постот, неделниот ручек,...

Како да направите мед од чуваркуќа и да го излечите цело...

0
Како да направите мед од чуваркуќа и да го излечите цело тело: Од болки во уво па до анемија Отпорот на чуваркуќата е најдобро опишан...

Пијалоци кои се СМРТ ЗА ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ: Ослободете се од овој...

0
Експертите препорачаа да се пијат некои од овие пијалоци Во денешно време се повеќе луѓе страдаат од висок холестерол. Кога го имате овој проблем, вашиот...

Дали знаете што е Маџун – Овој моќен лек често се...

0
Жителите на селата во Тиквешкиот регион во своите подруми чуваат маџун кој е стар и по неколку децении, а е наследен од нивните баби...

(Видео) ИСПОВЕД на Иван, преживеаното момче на Халкидики, „Роденденски подарок што...

0
30-годишниот Иван од Скопје, кој пред еден месец заедно со своите пријатели исчезна на отворено море од плажата Мити на Халкидики, за грчката телевизија...

УТРЕ Е ГОЛЕМ ПРАЗНИК: Четирите светици Вера, Надеж, Љубов и мајка...

0
Утре (петок) православните христијани го слават празникот „Вера, надеж и љубов“. На 30 септември се празнува споменот на познатата Римјанка Софија, која своите ќерки...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Топ трик за подготовка на зимска храна без стерилизација – нема да експлодира ниту...

0
Топ трик за подготовка на зимска храна без стерилизација - нема да експлодира ниту една тегла Повеќето домаќинки ги стерилизираат теглите кога подготвуваат зимница, бидејќи...

ЧУДО СЕ ПОЈАВИЛО НА НЕБОТО! Можеби не е случајно! (ФОТО)

0
На свет празник, на небото над Гњилане ... На небото над Гњилане, на Косово и Метохија, на Велика Сабота, околу 15 часот се појави несекојдневен...

ЗА СОВРШЕНО чист мијалник: Тука се акумулираат сите бактерии, а ова е трикот како...

0
ЗА СОВРШЕНО чист мијалник: Тука се акумулираат сите бактерии, а ова е трикот како да ги отстраните Прво избриша со крпа, потоа со средство за...

Рецепти