Ангелов: ОБЈАВИ ЗА КОЈА СУМА БИ РАБОТЕЛ ЗА СДСМ како експерт!

0
Прашан дали, ако СДСМ победи на изборите, ќе го напушти ВМРО-ДПМНЕ и ќе се врати во СДСМ, Стојанче Ангелов, претседателот на партијата „Достоинство“ синоќа...

ЗА МАЗНО ЛИЦЕ-КАКО НА БЕБЕ: Домашна маска која ја обновува кожата

0
Жените вложуваат многу време и пари во одржување на негата на лицето и косата, но понекогаш не обраќаат доволно внимание на негата на вратот....

Најсреќен бев деновите кога тато доаѓаше да ме гледа во домот

0
Груица Атанасов имал поразлични планови за неговиот живот и можеби ќе бил успешен фудбалер доколку тој му поделел поубав избор на карти. Сепак, пораснат...

Заборавете на вртоглавицата, високиот холестерол и проблемите со штитната жлезда, лек...

0
Многу луѓе кога се соочуваат со здравствени проблеми посегнуваат по ле.кови. Овие лекови го прават проблемот посериозен. Без оглед на видот на здравствениот проблем,...

БАМЈА ВО ВОДА: Ги лекува желудникот и бубрезите, ги намалува на...

0
Искуство на пазарџија кој на својата тезга продава бамји: „Што е ова: „Хммм изгледа како црвен пипер, ама не е, не е ни зелена...

Утре е голем празник, а една работа е строго забранета!

0
Свети Јован Златоуст се празнува, според црковниот календар, двапати годишно - на празникот 26 ноември, но и на 9 февруари, кога се празнува денот...

ДЕНЕС НИТУ ЕДНА ЖЕНА НЕ СМЕЕ ДА СКРШИ 1 СТРОГ ОБИЧАЈ!...

0
Родена е во Рим како ќерка-единица на прочуен сенатор. Привлечена од љубовта Христова не сакаше да стапи во брак како што сакаа нејзините родители,...

НЕЈЗИНИТЕ МОШТИ ЛЕКУВААТ ОД СЕКОЈА БОЛЕСТ: Ако нешто ве мачи во...

0
Се верува дека овој светител е многу добронамерен. Православна црква и нејзините верници денеска се сеќаваат на преподобната Ксенија Петроградска , светица...

ДАЛИ ДРЖАВАТА ЌЕ НИ ВРАТИ ПАРИ ЗА ПАСОШИТЕ И ЛИЧНИТЕ КАРТИ...

0
Владина работна група составена од претставници на Министерствата за вантрешни работи, надворешни работи, правда, транспорт и врски во следните неколку дена ќе треба да...

КАКОВ ПАРАЗИТ ИМА ВО ХРВАТСКА, ЗАБОЛЕЛЕ 20-ТИНА ГЕРМАНСКИ ТУРИСТИ: Британските таблоиди...

0
Британските таблоиди ги предупредија своите граѓани да внимаваат на патувањето во Хрватска поради зголемениот број на инфекции со паразит кој предизвикува дигестивни проблеми. Дејли Мејл,...

Последни објави

Поради мистериозна болест Анабела завршила во КОЛИЧКА: Мислела дека има ГЛАВОБОЛКА од мамурлак, но...

0
Анабела доживеа вистински пекол по една ваква бурна ноќ, поточно откако го прослави својот 25-ти роденден. Вообичаено после бурна ноќ и пиење алкохол, следниот ден...

СE Е ИЗЛЕЧИВО ПА И КАРИЕС: ЗАПРЕТЕ со кариес САМИ, без да одите на...

0
Целиот свет полека го сфаќа фактот дека кога му го даваме на телото она што му е потребно, она што мислевме дека е неизлечиво...

ЕДНА ГРЕШКА ЈА ПРАВУВААТ СИТЕ ДОМАЌИНКИ КОГА ПЕРАТ: Вака ги уништувате и машината и...

0
Облеката ќе ви трае подолго ако ја перете на пониска температура. Освен тоа, ладната и топлата вода можат да се ослободат од дамките исто како...

ПОЈАДОК ЗА СИТЕ ПАРИ: Измешајте 3 јајца и 3 рендани компири и ќе го...

0
Појадокот направен од природни и домашни состојки е вистинскиот избор за почеток на денот Компоненти: 3 рендани компири 3 јајца 2 големи китки свеж магдонос ...

ИВАН Е РОДЕН ВО ТЕШКА СИРОМАШТИЈА, ОД 4 ГОДИНИ ЖИВЕЕШЕ САМ НА УЛИЦА: А...

0
Иван Мишуков е роден во 1992 година, во прилично тешки околности, во сиромашен град и несреќно семејство. За време на работното детство, овој Русин живеел...