ЗОШТО МАЧКАТА ГО СЛЕДИ СОПСТВЕНИКОТ: Ако доаѓа со вас дури и...

0
Многу сопственици на мачки сигурно добро ја знаат лудата навика на нивните миленици да ги следат до тоалетот. Постојат неколку можни објаснувања зад ова...

Кога шетаат ДЕЦА користат Јаже(Оглавник): Овој ТАТКО брутално беше нападнат на...

0
Таткото на пет деца предизвика жестока дебата откако сподели видео на Инстаграм на кое се гледа како ги шета своите деца Иако користи поводник за...

„Имав проблем со СУВA ВАГИНА, отидов на ГИНЕКОЛОГ, не можев да...

0
Ова го прават многу жени! Секоја жена која се грижи за својата хигиена знае колку е важно да се грижи и за вагиналната хигиена. Ако...

НЕ ВЕРУВАВ ДЕКА МОЖЕ ТАКА ЛЕСНО ДА СЕ ЗАБРЕМЕНИ: Девојчето на...

0
Денес, Меди Ламберт е 19-годишна мајка од Тексас, чие дете има шест години Имав само 13 години кога почнав да се гледам со мојот прв...

Почнува Богородичниот пост: Најкраток е, но најстрог – еве што е...

0
Овој посен период му претходи на Успението на пресвета Богородица, најголемиот богородичен празник од православниот календар. Празникот Голема Богородица се смета за празник на жените...

Чудо во Велес- посетете го местото Црн Камен за здравје и...

0
Според народните верувања ова место се посетува за здравје и среќа, а можете и да птоверите колку сте грешни. Во близина на Велес, над утоката...

Маја Милошевска-Боровинката е сино злато кое нуди одлична заработка

0
Милошевска е млада успешна рурална жена која живее и произведува во струшкото село Драслајца. Во атарот на струшкото село Драслајца се наоѓа една интересна...

Вангелина од Берово: За да произведам квалитетно сирење го подготвувам со...

0
За органското сирење на Вангелина Пармачка од село Будинарци беровско има список и се чека по една година за да се дојде на ред....

Братучедот на Драгољуб ја косеше тревата, па се ШОКИРА кога го...

0
Процесот на зреење трае многу кратко, па навистина е среќа ако некој го најде Сезоната на берење печурки се уште трае, а многу луѓе летово...

Лекарите и ги отстраниле рацете и нозете, но таа никогаш не...

0
За да преживее девојчето, лекарите морале да и ги отстранат рацете и нозете. Низ сето тоа, таа никогаш не изгуби надеж. Бенџамин и Ајлин Паркер...

Последни објави

Невестата го зеде микрофонот, мораше да ја прекине Свадбата: Не можеше да каже „да“,...

0
Видеото со денови кружи на интернет, а луѓето не можат да поверуваат дека невестата не се сетила дека нешто не е во ред со...

ЦЕЛАТА КУЌА ЌЕ ВИ МИРИСА СО ДЕНОВИ ПОТРЕБНИ ВИ СЕ САМО 2 МИНУТИ: Едноставен...

0
Освежете ги просториите Во последно време, доколку ви требаат одредени трикови и совети, особено кога станува збор за уредување и уредување на вашиот дом, посетете...

11 причини поради кои градите ве болат и кога болката е сигнал за тревога

0
Д-р Натали Бјалок, акушер- гинеколог во болницата Мерси Медикал, во Калифорнија, објаснува дека болката во градите е многу почеста појава кај луѓето, отколку што...

Сите ОБИЧАИ на СПАСОВДЕН: Жените НИКОГАШ не смеат да прават една работа, а постои...

0
Многу обичаи за Спасовден се зачувани уште од претхристијанско време, кога се верувало на божеството Спасител. Народот му се обрати со молитвата „Свети Спасителу,...

Тоа е древен обичај или нешто друго?: Зошто ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО БРАК носат...

0
Порано означуваше статус во општеството Во целиот свет постои обичај кога луѓето се мажат да ставаат прстен на раката, односно венчален прстен, како симбол на...