Денеска е летен Свети Никола- овие работи никако не ги правете

0
Верниците на православната црква денеска го одбележуваат летниот Свети Никола, празник посветен на преносот на моштите на Светиот отец Николај- Мирликискиот чудотворец. Во прашање е...

СТАВЕТЕ МАСЛО ВО КОРА ОД МАНДАРИНА И ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА МАГИЈАТА: Сите...

0
За тоа ви требаат: мандарина, нож, масло, кибрит. Мандарините се исклучително вкусни! Но, зад нив секогаш има кора. Наместо да го фрлите, можете да го...

Кога ќе дознаете што сè лечи киселата зелка, веднаш ќе ја...

0
Киселата зелка претставува вистинско богатство на калиум, железо, магнезиум, сулфур и бакар, помали количини натриум и поволен однос на калциум и фосфор, обезбедува максимално...

КАНДИДАТА ЈА ИЗЛЕЧИВ ОД КОРЕН: Терапија со сода бикарбона и лимон!

0
Габичката Candida albicans се наоѓа во сечие тело, а проблеми се јавуваат тогаш кога таа од некои причини ќе почне брзо да се шири....

Рецептот го прочитав некаде и го спроведов: Секое утро пиев по...

0
Ги лекува речиси сите видови болести на желудник “Рецептот го прочитав некаде и го спроведов, зошто немав што да изгубам, а знаев дека зелката е...

СТАВИ ЛУК ВО МИКРОБРАНОВА САМО 10 СЕКУНДИ: Кога ќе го видите...

0
Откривме непогрешлив начин за лупење лук за кој е потребна микробранова печка и само 10 секунди. Кој може да му одолее на врелиот леб со...

Како навреме да препознаете хормонална нерамнотежа

0
Жените од сите возрасти се подложни на промени и неправилна хормонална рамнотежа во текот на нивниот живот. Естрогенот и прогестеронот, два хормони кои циклично...

Домашен рецепт за природен лек против хелико бактеријата која ја предизвикува...

0
Хеликобактер пилори е бактерија која ја опфаќа слузокожата на желудникот кај човекот и воедно, таа е единствена бактерија која може да преживее во непогодна...

Рецепт со кромид против неподносливи болки во стомакот

0
Овој метод може да ви помогне да се ослободите од болките во стомакот, помага при пречките во работата на цревата и ќе ги нормализира...

Природен лек за исфрлање на камен од бубрезите

0
Појавата на камен и ситен песок во бубрезите е критична и болна состојба, која може да биде проследена со силни болки и крварење. За...

Последни објави

ОВА Е ЛИСТА НА 9 ТИПОВИ ХРАНА КОИ МАКЕДОНЦИТЕ МНОГУ ЈА ЈАДАТ, А Е...

0
Си-Ен-Ен пренесува дека две студии ги опфатиле навиките во исхраната на голем број испитаници во овие две земји и откриле дека ултра-обработената храна значително...

Упорно привлекувате СИРОМАШТИЈА И НЕСРЕЌИ: Според МАКЕДОНСКО народно верување, НЕСВЕСНО ги правите овие работи...

0
Во нашата нација има многу обичаи поврзани со тоа што не треба да се прави. Најчесто повеќето од нас слушнале за некои од нив...

Најголема мистерија на картите: Зошто само кралот срце нема мустаќи?

0
Во шпилот карти кралот срце е единствениот крал без мустаќи,а сега, зошто е тоа така постојат неколку теории. Најдобра теорија е дека кралот „херц“ е...

Неверојатни работи што се случуваат во првата година на бебето

0
Во првата година од животот на вашето бебе можете да очекувате многу интересни работи. Бебињата поминуваат половина од времето на спиење во РЕМ фаза, поврзано...

Зошто ставам лажица оцет во оризот и уште 10 кулинарски магии што ме научи...

0
Мама е одлична готвачка! Иако е стара, што и да зготви, секогаш си ги лижеш прстите! Таа ми кажа некои тајни за готвење што...