Намаз со јајца и сардина ПРСТИ ДА ИЗЕДЕШ!

0
Вкусен и здрав намаз кој брзо се подготвува. Состојки: 2 варени јајца 1 конзерва сардини 50 гр кисели краставички 50 гр сечкан праз козјо сирење...

СО ОВОЈ ТРИК ГУЛАБИТЕ НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА СЕ ВРАТАТ: Доволен...

0
Дали и вас ве будат гулаби наутро? Дали редовно ви носат гранки и камења на терасата? Дали постојано им го чистите изметот? Дојде време да...

ШТО ЗНАЧИ КОГА СОНУВАТЕ ЗМИЈА?

0
Соништата со змии се многу ретко позитивни. Ако видите една или повеќе змии во сон, обично значи дека се соочувате со некоја опасност, катастрофа...

ВАКВА ПРОЈА НИ НА СОН НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: Трикот е во...

0
Совршена за појадок со јогурт Состојки: 500 грама пченкарно брашно 250 грама стар кајмак 250 грама масти(Сало) 6 јајца 1 литар млеко 10 грама квасец Подготовка Измешајте...

РАБОТАМ ВО ХОТЕЛ И ОВА СЕ РАБОТИ КОИ НИКОГАШ НЕ ТРЕБА...

0
Еден девојка откри корисни трикови за тоа што треба, а што не треба да правите во хотелските соби! Повеќето од нас хотелите ги поврзуваат со...

МАКЕДОНЦИТЕ не знаат за моќта на ОВАА ТЕЧНОСТ, ПОСТОЈАНО ЈА ТУРАМЕ...

0
Содржи пробиотици кои придонесуваат за развој на добри бактерии во цревата, кои се многу важни за здравјето и целокупното расположение. Дали знаевте дека некои луѓе...

ДЕВОЈКА ВЛЕГЛА ВО ТАКСИ: Му поставила на возачот 1 прашање и...

0
Тој истакна дека е прилично шармиран од убавината на девојката која влегла во неговото возило, но дека не може да верува дека на некој...

СЕ ВЕРУВА ДЕКА ОВАА ЦРКВА Е посебна, НО ИМА ЕДЕН ЛЕК...

0
Во рамките на овој „комплекс“ се наоѓа и специфичен музеј на отворено, каде има камени куќи, кабини, згради од кал и плетен, како и...

ДАЛИ ИМАВТЕ ЦРВЕНИ дамки после туширање? Тоа значи само едно

0
Чешањето на кожата после туширање може да биде прилично непријатно искуство, особено кога на вашето тело ќе се појават црвени дамки. Постојат неколку причини кои...

„ГОДИНИТЕ НЕ СЕ ВАЖНИ“: ДЕДО ги запали социјалните мрежи, еве што...

0
Ова видео стана вирално за кратко време Во видеото гледаме дедо, кој во свој ентузијазам и во свој стил танцува на добро познатата песна на...

Последни објави

ГОЛЕМИОТ КИНЕСКИ ХОРОСКОП ЗААВГУСТ: Откријте кој го чека ТЕШКА ФИНАНСИСКА КРИЗА, а кој треба...

0
Еве што подготви кинеската астрологија за месец август Дознајте што подготвува кинеската астрологија за овој август. Доколку не сте сигурни кој знак сте во кинескиот...

Погледнете кои 2 ДРЖАВИ имаат полош животен стандард од Македонија?

0
Животниот стандард во земјава лани се подобрил во однос на 2020, барем според официјалната статистика на ЕУ, односно потрошувачката по глава на жител била...

Библиска лек стар 3500 години: Моќен чај за кој малкумина знаат (РЕЦЕПТ)

0
Библијата ја споменува маслиновото дрво повеќе од илјада пати, а иако најпопуларна денес е самата маслинка, многумина не знаат дека маслиновото дрво е исклучително...

Зошто Бог им одредил краток животен век на домашните миленици?

0
Многу домашни миленици брзо се врзуваат за нивните сопственици и стануваат омилени. Зошто Бог им одредил краток животен век на домашните миленици? Книгата Битие вели...

СВИНСКАТА МАСТ СЕ ВРАЌА НА ЛЕПЧЕТО Природен мелем заслужен за долгиот живот на нашите...

0
Студиите на бројни медицински експерти покажале дека свинската маст содржи заситени масти кои можат да бидат една од причините за висок холестерол. Сепак, ако...