Здрав и вкусен напиток со кој за кратко време ќе ги стопите „љубовните рачки“.

Речиси и нема човек кој не сака вкусна храна. Во секојдневниот живот сме искушувани од секакви слатки и омилени јадења. Честопати не можеме да им одолееме и токму таа рефракција води до саботажа на исхраната што ја следиме. Денес, сепак, ќе споделиме со вас рецепт кој помага за зајакнување на метаболизмот и забрзување на слабеењето.

Со овој напиток ќе успеете да се ослободите од салото на стомакот, кое многумина го нарекуваат „љубовни рачки“, и тоа за негативно кратко време. Се разбира, не треба да верувате во чуда. Ако мислите дека пијалокот е доволен за да се стегнете во форма, се лажете. Тоа ќе ви помогне да ги постигнете посакуваните резултати, но од вас се бара да вежбате и да размислите што јадете во секојдневниот живот.

Како да ги стопите прачките со вкусен и здрав напиток? За подготовка на здравиот пијалок за кој зборуваме потребни се две состојки. Станува збор за цимет и мед. И двете се исклучително здрави и корисни – тоа секој го знае. Комбинацијата помеѓу нив води до драстично губење на тежината без потреба од нечовечки напори од ваша страна.

Advertisement

Како се подготвува пијалокот? Во 200 ml зовриена вода додадете ½ лажиче. цимет. Оставете да делува 30 минути и потоа додадете 1 лажиче. мед. Многу е важно да се запамети дека медот се додава само откако водата целосно ќе се олади. Во спротивно ќе го намалите неговиот ефект.

Овој пијалок се конзумира 2 пати. Првиот прием е пред спиење, а вториот – наутро на празен стомак. Смесата се пие секој ден еден месец. Резултатите ќе бидат феноменални. Нема да верувате како одеднаш салото на стомакот почнува да се топи и да остане во минатото.

Со овој напиток успевате да го подобрите варењето и да го исчистите телото од токсини. Резултатите ќе бидат достапни по првата недела.

Advertisement