Природен напиток кој ќе го исчисти вашето тело од токсини и ќе ви помогне да го зајакнете имунитетот. Исто така ги убива канцерогеите ќелии, а ќе ви помогне и брзо да ослабете.

Секако, и покрај употребата на овој природен напиток, треба здраво да се храните и вежбате.
Потребни состојки:

Една рака магдонос

  • 1 мала лажичка јаболков оцет
  • 1 лимон
  • 1 мала лажичка цимет
  • 1 лажичка мед

Половина литар вода
Подготовката е многу едноставна. Магдонос и лимон треба да се измијат. Исцедете го сокот од лимон во мешавина од магдоносот и другите состојки.

Advertisement

Ставете го во блендерот.

Пијте една чаша дневно, 7-14 дена па направете пауза.

Advertisement