Народен лек кој го чисти црниот дроб за 90 дена (видео)

Консумирајте го овој лек секој ден и за 90 дена вашиот црн дроб ќе биде како нов, еве како се прави…

Познато е дека старите традиционални рецепти се многу подобри од скапите купечки препарати. Овој рецепт ќе го препороди вашиот црн дроб ако го консумирате редовно цели 90 дена.

Состојките кои ви се потребни се исклучиво природни, светол килибар, каранфилче и домашен ливадски мед.

Advertisement

Изрендајте го ситно килибарот, а каранфилчето ситно сомелете го. Ставете по една лажица во еден литар домашен мед и добро промешајте со дрвена или пластична лажица.

Консумирајте по една лажица од овој препарат секое утро на празен стомак и за 90 дена вашиот црн дроб ќе биде исчистен. Некои луѓе тврдат дека на овој начин излекувале и хепатитис Ц, а познато е колку тешко е некој да се ослободи од таа болест.

Погледнете го видеото со препораките која храна е најдобра за чистењето на црниот дроб, доколку сакате да го подобрите ефектот.

 

Advertisement