Најдобар природен средства за дезинфекција за сите простории: Чисти, уништува бактерии и мириса одлично!Како можеме да направиме природно средство за чистење и дезинфекција за сите простории? И да се биде едноставен, миризлив, ефикасен и без штетни хемикалии?

Можно е да!
Ова е зимско време и најдобро поради изобилството на свежи агруми што ни се потребни за овој рецепт.Најдобар природен домашен чистач.

Подготовка:
Земете обична стаклена тегла од 800 ml, можете да користите поголема.
Наполнете ги теглите до врв со кора од разни агруми: мандарина, портокал, вар, грејпфрут или лимон (или сите заедно).Наполнете ги теглите до крај со 9% алкохолен оцет или алкохол.Запечатете добро и оставете ја теглата 2-3 недели на темно место.После тоа, процедете го растворот преку газа или цедалка.Посипете го растворот во шише со спреј и вашите природни, миризливи средства за чистење, чистење и дезинфекција на просторијата завршија!

Оваа алатка во вашата трка лесно ќе победи:

Advertisement
  • Секоја нечистотија на хоризонтални површини
  • Мирисот на „случајни шеги“ на вашите миленици на теписи или во Чошиња
  • Траги од ‘рѓа и мувла на површините во кујната
  • Траги од бигар на плочките или стаклото од туш кабината во вашата бања
  • Стоечки дами на подот
  • Нечистотија од чаши и други стаклени предмети
  • Идеален за дезинфекција на плочки, машини за миење садови и тоалетни чинии и како освежувач на воздухот во тоалетот и бањата

Извор:lijekizprirode.com

Advertisement