НАЈЕВТИНА МЕДИЦИНА ВО СВЕТОТ: Половина лимон и сода бикарбона! Моќна мешавина која може да ви го спаси животот, а еве како!Научните истражувања откриле дека неколку капки сок од лимон измешани со сода бикарбона можат да ви го спасат животот.

Оваа комбинација може да го забави развојот на сериозни болести или целосно да ги елиминира клетките на ракот.

Сода бикарбона се користи за нега на телото и надворешно и внатрешно. И ако додадете витамин Ц, кој се наоѓа во сокот од лимон, добивате моќна комбинација која го штити целото тело.

Еве ги придобивките од сода бикарбона и сок од лимон:

Advertisement

1. Го алкализира телото
Комбинацијата на лимон и сода бикарбона го алкализира целото тело. Ова ни помага, на пример, во борбата против ацидозата, која може да се појави кога бубрезите не отстрануваат доволно киселина од телото, или кога телото произведува премногу киселина. Ова е исто така одличен лек за бубрезите, им ја олеснува работата, а помага и за чистење на телото и согорување на маснотии.

2. Метаболизам
Веќе сте слушнале дека лимонот го забрзува варењето, но ако му додадеме малку сода бикарбона, ќе добиеме одлична смеса која успешно се бори со надуеност, но и помага во борбата против гастроезофагеален рефлукс.

3. Го чисти телото
Оваа мешавина го чисти нашиот црн дроб, а доза на витамин Ц го зајакнува телото и му помага да се бори против вирусите. Поради сето ова, не заборавајте да пиете лимонада секое утро во кое сте измешале мала лажичка сода бикарбона.

На овој начин ќе го регулирате лошиот холестерол и ќе ја подобрите работата на кардиоваскуларниот систем.

Како да се користи?

Состојки:
Сок од половина лимон, 1 лажичка сода бикарбона, 1 чаша вода (200мл).
Примена: Исцедете лимон и додадете сода бикарбона во овој сок и истурете вода врз се. Пијте ја оваа лимонада на празен стомак секое утро во тек на 7 дена. Направете пауза од 14 дена, а потоа повторете го третманот.

Овој пијалок успешно се бори со тумори и го спречува појавувањето и развојот на ракот, пишува сајтот „brainum.ru“.

Advertisement