Еден од најмоќните природни лекови не само што ќе ја подобри вашата меморија за неверојатни 80 проценти, туку ќе можете да ги растворите и масните наслаги со кои се борите со години.

Клучната состојка е рен, кој е богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2 и Б6, како и со железо, магнезиум и фосфор.

Ренот го забрзува метаболизмот, го елиминира заморот и го поттикнува развојот на добри бактерии во желудникот.

Подготовка

Advertisement

Од состојките ќе ви требаат:

  • 125 грама рен,
  • 4 лимони,
  • 3 лажици мед,
  • 2 лажици цимет
  • парче ѓумбир.

Во блендер изблендирајте рен и ѓумбир. Исцедете го сокот од лимон, додадете го во блендерот, добро измешајте па додадете ги циметот и медот.

Добро врзаната смеса ставете ја во стаклена тегла. Земете една лажица од смесата два пати на ден пред јадење, а доколку вежбате, пред тренинг, пишува Вечерњи.

Практикувајте го ова три недели и нема да зажалите што ги видовте феноменалните резултати.

Advertisement