Заморот и несоницата укажуваат на проблеми со надбубрежните жлезди, жлезди кои произведуваат хормони на стрес. Замор – заедно со запек, проретчена коса, кршливи нокти и зголемување на телесната тежина – веројатно имате проблеми со тироидната жлезда, жлезда што произведува хормони.

Сомелете ги бразилските ореви и листовите магдонос и додадете суво грозје и мед со малку рендан ѓумбир, измешајте сè во оптималната смеса и земајте две лажици од овој лек секое утро пред јадење половина час.

Ова се намирници полни со витамини од групата Б и железо кои ќе ви помогнат многу брзо и на природен начин да ја регулирате состојбата на вашето тело.

Косата ќе зајакне, ноктите исто така и ако ослабете или се здебелите поради овој проблем, се ќе си дојде на свое место.

Advertisement

Повторете ја смесата доколку е потребно.

Advertisement