Добро е познато дека вишокот маснотии најтешко се отстранува во пределот на стомакот, а колку старееме, масните наслаги на стомакот се потврдоглави.

Салото на стомакот влијае на физичкиот изглед на луѓето, а прекумерното таложење на масти може да биде причина за разни болести.

Но, за среќа постои генијално решение од природата.

Овој лек со сливи буквално ја пржи маста на стомакот.

Advertisement

Неопходно е:

  • 100 грама сливи
  • 1 литар прочистена вода

Подготовка:

Во херметички затворено шише ставете сливи и вода. Оставете го да отстои во фрижидер 1 недела. Потоа процедете и волшебниот лек е готов.

Користете:

Пијте 1 чаша од овој домашен лек секое утро на празен стомак за да ги добиете посакуваните резултати.

Advertisement